BIST 117.741
DOLAR 6,87
EURO 7,84
ALTIN 399,47
HABER /  DÜNYA

Devrim gibi karar öğrenciler kendi notlarını kendi verecek

AMERİKA Birleşik Devletleri'nde bulunan Kolombiya Üniversitesi, hayata geçirmeye planladığı bir çalışma ile adından söz ettirdi. Üniversite öğrencilerinin kendi notlarını kendilerinin belirlenmesi için çalışma başlattı.

Abone ol

ABD’nin New Yok kentindeki Kolombiya Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Fakültesi (CTL) bu amaçla, öğrencilerin notlarını kendilerinin vermesini cesaretlendirmek üzere bir seminer düzenledi.

"Inclusive Grading" adıyla düzenlenen seminerde, öğrencilere öğretmenlerinden bağımsız olarak sınavlarında kendilerini derecenlendirmeleri istendi. Bu uygulamanın yararları hem öğrencilere hem de öğretmenlere bir sunumla anlatıldı.

Buna sisteme göre, öğrenciler bir "pledge card" imzalayacak. İmzalanan bu belge sayesinde öğrencilerin sınavlarında kopya çekmelerinin ve notlarında hile yapmalarının önüne geçilecek.

NOT VERMEK KAPİTALİSTÇE
CTL’deki seminerde not vermenin kapitalist sistemde bir değer olduğu ve bunun öğrenme ve öğretmeyi azalttığına dikkat çekildi.

Sunumda, üniversitedeki profesörlere öğrencilerin kendilerine not vermesine cesaretlendirmesi çağrısı yapılarak öğrencinin kendi notunu vermesi halinde, daha az stres ve endişe yaşayacağı ve hatta belki daha üretken bir şekilde öğrenebileceği ifade edildi.

Alaska Üniversitesi’nin yaptığı bir çalışmaya göre, öğrencilerin yüzde 86’sı kendine not verme yönteminden memnun olduğunu söylüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
e-okul takdir teşekkür hesaplama ve karne notu sorgulama ekranı 2019
Marmara depreminde tsunami uyarısı Deprem uzmanından endişe veren açıklama
Xiaomi akıllı saatte Apple dahil tüm rakiplerini solladı
Dmitriy Peskov'den Putin yorumu! Kolayca alaşağı edebilir
Memur maaşları 2019 ne kadar olacak yeni maaş tablosu
Yarın bankalar açık mı 15 Temmuz banka çalışma saatleri
Yorumlar 1 yorum