HABER /  DÜNYA

Ruhani'den sert uyarı: ABD İran'ın petrol ihracatını engellerse

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD'nin İran'a karşı uyguladığı petrol yaptırımlarıyla İran'ın petrol ihracatını durduramayacağını söyleyerek, "ABD, bir gün İran'ın petrol ihracatını engellerse, Basra Körfezi'nden hiç bir petrol ihraç edilmeyecek " uyarısında bulundu.

İran ile ABD arasındaki gerilim büyüyor. Karşılıklı sert açıklamalara bir yenisi daha ekleniyor. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Semnan bölgesindeki Şahrud kentinde halka seslendi, hedefinde ABD vardı.

BASRA KÖRFEZİNE KIYISI OLAN ÜLKELERE VE ABD'YE MESAJ
Ruhani, ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımlara değinerek, "Petrolümüzü satıyoruz ve satmaya devam edeceğiz. ABD, İran'ın petrol ihracatını durduramaz. ABD, bir gün İran'ın petrol ihracatını engellerse, Basra Körfezi'nden hiç bir petrol ihraç edilmeyeceğini bilmeli" dedi.

ABD'nin bölgede İran fobisi oluşturarak İran'ı izole etmeye çalıştığını savunan Ruhani, " Herhangi komşumuzun düşmanı değiliz ve olmayacağız. ABD, dünya ve bölge ülkeleriyle ticari ilişkilerimizi kesemeyecek" dedi.

YEMEN'İN KAZANMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
"Ezilen Yemen halkının saldırgan Suudi Arabistan'a karşı askeri ve siyasi zafer kazanması için çabaladıklarını " söyleyen Ruhani, " Yemen halkı kazanacak , Suud Hanedanı ve ABD burada da yenilecek "dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Lösemi hastası olan bir insanın iyileşme oranı nedir?
Bahçeli, ittifak görüşmelerinin ayrıntılarını açıkladı 30 büyükşehir
AÖL sınav giriş belgesi alma MEB Açıklise 1. dönem sınav tarihi
Odun kesmek için ormana gitti! Sonrası kabus
Bilim insanları açık beyin ameliyatını tarihe gömecek teknoloji geliştirdi
Tuna Ofis'ten yeni mağazaya özel %40 indirim fırsatı
Yorumlar