BIST 10.471
DOLAR 32,86
EURO 35,21
ALTIN 2.450,92
HABER /  GÜNCEL

Devlet tüm imkanlarıyla Soma’da

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, devletin tüm imkanlarıyla Soma’da bulunduğunu belirterek, “Aziz milletimizin duaları Soma’yladır. Herkesin...

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, devletin tüm imkanlarıyla Soma’da bulunduğunu belirterek, “Aziz milletimizin duaları Soma’yladır. Herkesin gözü kulağı Soma’dan alınacak haberlere kilitlenmiştir” dedi.
Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası ile ilgili yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk milletinin büyük bir acı ve felaketle karşı karşıya olduğunu belirtti. Manisa’nın Soma ilçesinde, özel şirket tarafından işletilen bir maden ocağında, trafo patlamasıyla çıkan yangın sonucunda dayanılmaz bir kayıp yaşandığını dile getiren Bahçeli, “Son yılların en korkunç, en kahredici müessif hadisesi bu şekilde gerçekleşmiştir. Şu ana kadar 205 işçi kardeşimiz maalesef Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. En büyük korku ve kaygımız ise kayıp sayısının artma ihtimalidir. Halen, maden ocağında mahsur kalmış çok sayıda işçimizin olması ve geçen her anın aleyhe işlemesi endişeleri artırmakta, umutları kırmaktadır. Aziz milletimizin duaları Soma’yladır. Herkesin gözü-kulağı Soma’dan alınacak haberlere kilitlenmiştir. Arama-kurtarma ekiplerinin canla-başla çalışmalarını sürdürdükleri anlaşılmaktadır” dedi.

“TÜRK DEVLETİ TÜM İMKANLARIYLA OLAY MAHALLİNDE”
Türk devletinin tüm imkanlarıyla olay mahallinde olduğunun altını çizen Bahçeli, herkesin kalbinin Soma için attığını vurguladı. Bahçeli, şu an toprak altında mahsur kalan işçilerin sağ salim kurtarılmaları, sevdikleriyle ve sevenleriyle kavuşmalarının Allah’tan dileği olduğunu ifade ederek, “Hepimizi gözyaşına ve mateme boğan maden faciasında hayatlarını kaybeden işçilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet; kederli ailelerine, Somalı vatandaşlarıma ve Türk milletin sabır ve başsağlığı diliyorum. Yaralı olarak kurtarılan işçilerimize de geçmiş olsun dileklerimle birlikte acil şifalar temenni ediyorum” dedi.
(İHA)