BIST 2.409
DOLAR 17,27
EURO 17,62
ALTIN 968,20
HABER /  DÜNYA

Destici, protokolü terk etti

Bilecek’in Söğüt ilçesinde düzenlenen Ertuğrul Gaziyi anma şenliklerinde, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, protokol...

Abone ol

Bilecek’in Söğüt ilçesinde düzenlenen Ertuğrul Gaziyi anma şenliklerinde, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, protokolü terk etti.
Genel Başkan Mustafa Destici, genel merkez yöneticileri ve değişik illerden gelen partililer Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın konuşmaya çıktığı esnada protokol tribününü terk etti.
Protokol konuşmalarında her sene uygulanan siyasi parti genel başkanlarının yaptığı halka hitap bölümünde meclis dışında olan siyasi parti başkanlarına bu sene söz verilmemesine tepki gösteren Destici, “Ecdat topraklarında bile adaletsiz davranılıyor” dedi.
Daha sonra Selçuklu Vakfı Çadırı önünde yüzlerce Alperene hitap eden Destici, “Bizler her yıl bu törenler düzenlendiği zaman, Büyük Birlik Partisi’nin kurulduğu bugünden bu yana hep buradayız. Bugün bize burada yapılan geçmişte rahmetli şehit genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğluna, Yalçın Topçu başkanımıza yapılmıştı. Maalesef bunlarda devlet adamlığı, devlet yönetme, devlet idare etme, birleştirme, buluşturma ve barıştırma diye bir felsefe yok. Bunların felsefesi ayrıştırmak ve bölmektir. Onlar ne kadar ayrıştırmaya kalksalar da, bölseler de biz onlara inat bölmeyeceğiz, böldürtmeyeceğiz” dedi.
Destici konuşmasına şöyle devam etti:
“Bizler Ertuğrul Gazi’yi, Osman Gazi’yi, Fatih Sultan Mehmet Hanı, Kanunu Sultan Süleyman Hanı ve nice atalarımız sadece böyle anma törenlerinde değil, her zaman anan ve onların yolunda yürüyen siyasi bir hareketiz. Birileri adaletsiz olabilirler, adaletsizliği sadece burada yapmıyorlar. Kaymakamlıklar eliyle dağıttıkları sosyal yardımlaşma paketlerinde bile adaletsizlik yapıyorlar. Onun için adaletsizliği onlar burada ilk defa yapmıyorlar. Onlar adaletsizlik yapsalar da, onlar adaletsiz davransalar da, adaleti dilinden düşürmeyip ama adaleti hiç uygulamasalar da biz düşmanımız için bile adaletten ayrılmayacağız. Bugün burada hükümet adına konuşanlar yarın hükümetten düştükleri zaman burada olmayacaklar. Ama Alperenler her zaman burada olacaktır. Bugün mecliste olup buraya gelenler, mecliste olmadıkları dönemde hiçbir zaman buraya gelmediler. İktidar partisi de ana muhalefet partisi de, meclisin diğer partileri de hiç biz zaman burada olmadılar. Ama biz mecliste olduğumuz dönemde de, mecliste olmadığımız dönemde de hep buraya geldik. Onlar bizi yıldıramaz. Onlar bizi kızdıramaz ve öfkelendiremez. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, bizim Ertuğrul Gazi aşkımızı da, Osman Gazi aşkımızı da, bizdeki Söğüt ruhumuzu da yok edemezler. Onlara inat biz her sene burada olacağız.”
Destici daha sonra Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu ile birlikte Türkmen Yörük çadırlarını ziyaret etti.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Kıbrıs üzerinde it dalaşı
Kıbrıs üzerinde it dalaşı
Dünya basını Tokyo için ne dedi?
Dünya basını Tokyo için ne dedi?
Bu açıklama Obama'nın hoşuna gitmeyecek
Bu açıklama Obama'nın hoşuna gitmeyecek
Bakanlar nikah şahitliği yaptı
Bakanlar nikah şahitliği yaptı
O askerlere 20 yıl sonra dava açıldı
O askerlere 20 yıl sonra dava açıldı
CHP'nin bu anketi olay olacak
CHP'nin bu anketi olay olacak
Balo Projesi’nin ilk trenini Yıldırım uğurladı
Balo Projesi’nin ilk trenini Yıldırım uğurladı
Ermeni ayinine doğru
Ermeni ayinine doğru
Tokyo'da sevinç, İstanbul ve Madrid'de düş kırıklığı
Tokyo'da sevinç, İstanbul ve Madrid'de düş kırıklığı
Yol çöktü otomobil çukura düştü
Yol çöktü otomobil çukura düştü