BIST 9.645
DOLAR 32,52
EURO 34,61
ALTIN 2.441,27
HABER /  DÜNYA

DERYA SERT’İN HAMİLELİĞİ NASIL GİDİYOR ?

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsrafil Kurtcephe, dünyada ilk defa Akdeniz Üniversitesi’nde yapılan rahim naklinin olumlu sonuçlarını...

Abone ol

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsrafil Kurtcephe, dünyada ilk defa Akdeniz Üniversitesi’nde yapılan rahim naklinin olumlu sonuçlarını aldıklarını, Derya Sert’in hamileliğin iyi gittiğini söyledi.
2011 yılında dünyada ilk kez kadavradan rahim nakli gerçekleştirilen ve Nisan ayı başında embriyo transferi yapıldıktan sonra testleri hamilelikle uyumlu çıkan Derya Sert’in durumunun iyi olduğunu söyleyen Rektör Kurtcephe, “Son durum itibari ile her şey yolunda. Her şey çok şükür istediğimiz istikamette. Olumlu seyrediyor. Bebeğin varlığı, bebeğin kalp atışları ile görülüyor. İnşallah bundan sonra da böyle seyreder ve Türk milleti bu özel çocuğa sağlıklı bir şekilde kavuşur. Dileğimiz bu yönde. Hamilelik sürecinin iyi seyrettiğini sizlerle paylaşmak istedim" dedi.
Akdeniz Üniversitesi’nin bugün sağlık alanında dünyanın lideri olarak kabul edildiğini söyleyen Prof.Dr. Kurtcephe, şöyle konuştu:
"Az önce dünyada ilk naklettiğimiz rahim nakli sonrasında hamile kalan kızımızın durumu ile ilgili yine olumlu bilgileri aktardı arkadaşımız. Biraz sonra dönüşte bana durumla ilgili detaylı bilgi verecekler. Biz dünyada kimsenin yapmadığı bir işi başlatmanın hazzını yaşıyoruz. İnşallah bu çocuk dünyaya gelecek ve Türk insanının gururu olarak bilim dünyası tarafından bizi çok önemli yerlere taşıyacak. Biz, bugün Japonya’nın, Amerika’nın, İsveç’in, İtalya ve İspanya’nın doktorlarına eğitim veriyoruz. Bu bizim için gerçekten gurur verici bir şey."
(İHA)