BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  SAĞLIK

"Dermatolojik uygulamalar kişinin yaşamını tehlikeye atabilir"

Dermatoloji ve Dermatopatoloji Vakfı Akademisi Başkanı Prof. Dr. Rana Anadolu, kozmetik uygulamaların mutlaka dermatoloji ya da plastik cerrahi uzmanınca yapılması gerektiğini vurguladı.

Abone ol

Dermatoloji ve Dermatopatoloji Vakfı Akademisi Başkanı Prof. Dr. Rana Anadolu, kozmetik uygulamaların mutlaka dermatoloji ya da plastik cerrahi uzmanınca yapılması gerektiği, gelişebilecek alerjik ya da kardiyolojik şokun, kişinin yaşamını tehlikeye atabileceği uyarısında bulundu.

Dermatoloji ve Dermatopatoloji Vakfı Akademisi tarafından bir otelde 9'uncusu düzenlenen "Dermatoloji ve Dermatopatoloji Sempozyumu"nda, yerli ve yabancı bilim insanlarınca deri hastalıklarından kozmetik uygulamalara kadar birçok konuda yeni tedavi seçenekleri ve uygulama alanları ele alındı.

DERMATOLOJİK İŞLEMLER HASTANE ORTAMINDA YAPILMALI

Prof. Dr. Anadolu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sempozyumda, aralarında yabancı bilim insanlarının da bulunduğu 450 katılımcının yer aldığını ve yeni teknolojilerin hastalıkların tedavisinde nasıl uygulandığına ilişkin karşılıklı bilgi paylaşımında bulunulduğunu belirtti.

Teşhis ve tedavi seçeneklerinde farklı alternatiflerin ele alındığını ve kursiyerlere çeşitli uygulamaların yaptırıldığını ifade eden Anadolu, cilt sağlığına ilişkin yapılacak her türlü işlemin mutlaka hastane ortamında yapılması gerektiğine dikkati çekti.

Rana Anadolu, uygulama sırasında çeşitli komplikasyonlarla karşılaşılabileceği uyarısında da bulunarak, kozmetik uygulamaların mutlaka dermatoloji ya da plastik cerrahi uzmanınca yapılması gerektiği, aksi durumda gelişebilecek alerjik ya da kardiyolojik şokun, kişinin yaşamını tehlikeye atabileceği uyarısında bulundu.