HABER /  GÜNCEL

Denizli Valisi Hasan Karahan duyurdu: Depremzedelere kira yardımı yapılacak

Anadolu Ajansı

Denizli Valisi Hasan Karahan, Acıpayam'daki depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlara kira yardımı yapılacağını açıkladı.

Karahan, meydana gelen 5,5  büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşların yaralarının sarılması için  ekiplerin durmaksızın çalıştığını söyledi.

"Eksiklikleri not aldık hızla gidereceğiz" 

Bölgede yaptığı incelemelerin ardından saptadıkları, eksikleri not  aldıklarını, bunları hızla gidereceklerini aktaran Karahan, şunları söyledi: 

"Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını saracağız.  Devletimiz onlara şefkatli ellerini uzatmaya devam edecek. Afet bölgesine 960  çadır, 3 bin battaniye, 350 nevresim ve çarşaf, 900 yatak dağıtımını  gerçekleştirdik. Evleri ağır hasarlı depremzedelere kira yardımıyapılacak.  Yardım, yarından itibaren ilgili kurumlara aktarılacak ve vatandaşlarımızın  ihtiyaçlarında kullanılması için hazır olacak."

Bölgede 127 askerin çadır kurma işlemlerine yardımcı olduğunu dile  getiren Karahan, bölgede her gün 2 bin 500 kişilik yemek çıkarıldığını, aç ve açıkta kimseyi bırakmayacaklarını sözlerine ekledi.

ÖNCEKİ HABERLER
PFDK Sergen Yalçın'ın cezasını kesti
BİLSEM sonuçları 2019 4. 5. sınıf sonuçları sorgusu
Kocaeli'de korkunç kaza! Yayayı aracın altına aldı sonra bariyerlere girdi
Facebook Messenger'ı aktif kullananlara müjde!
Turizmde 2019 hedefi yüzde 12 artış
Kobe Bryant evli mi eşi kimdir Kobe Bryant kaç çocuğu var?
Yorumlar