BIST 2.439
DOLAR 16,19
EURO 17,41
ALTIN 965,28
HABER /  MAGAZİN

Deniz Seki'ye şok hapis cezası!

Deniz Seki uyuşturucu ticareti yapmaktan suçlu bulundu. 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı

Abone ol

Mahkeme ünlü sanatçıyı "uyuşturucu ticareti yapmak" tan suçlu buldu. Yargıtay’ın, mahkemenin kararını onaylaması halinde Deniz Seki yeniden cezaevine girecek.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Hakan Çınar, Sinan Yüksel, Mehmet Kaya, Hasan Çelik, Ferhat Gündoğan ve Erdal Saka getirildi. Şarkıcı Deniz’in katılmadığı duruşmada 5 tutuksuz sanık hazır bulundu.

SEKİ’NİN AVUKATI: BERAATİNİ İSTEDİ

Duruşmada savunma yapan Deniz Seki’nin avukatı Naim Karakaya, “Müvekkilim kullanım amaçlı olarak başkasına uyuşturucu vermiştir. Bu kasıtla hareket etmiştir. Telefon dinlemeleri hukuka aykırı olarak yapılmıştır. Beraatine karar verilmesini talep ediyorum" dedi. Diğer sanıklar ve avukatları da haklarında beraat kararı verilmesini istediler.

SEKİ’YE 6 YIL 3 AY HAPİS

Deniz Seki’nin “Uyuşturucu ticareti yapmak" suçunu işlediğini ifade eden Mahkeme, uyuşturucunun miktarı, zarar ve tehlikenin ağırlığını dikkate alarak Seki’nin 5 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Uyuşturucu maddenin kokain olması nedeniyle verilen hapsi 7 yıl 6 aya çıkaran mahkeme Seki’nin fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki iyi hali nedeniyle cezayı 6 yıl 3 aya indirdi. Yargıtay’ın, mahkemenin kararını onaylaması halinde Deniz Seki yeniden cezaevine girecek.

ŞOFÖRÜNE DE 3 YIL HAPİS

Seki’nin şoförü Mecit Çam ise, “Kokain ticareti yapmak" suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapisle cezalandırıldı.

LİDERE 17 YIL HAPİS CEZASI

Davayı karara bağlayan Mahkeme Heyeti, Sanık Hakan Çınar’ın “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kokain ticareti yapmakö suçlarından 17 yıl 4 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

AVUKAT KARAKAYA’DAN AÇIKLAMA

Kararın ardından gazetecilere açıklama yapan Deniz Seki’nin avukatı Naim Karakaya, “Yargı kararlarına saygımız var ama bu karar tabi ki eleştirilebilir. Bu mahkeme kararı ile ‘uyuşturucu kullanan insanlarla, bu işin ticaretini yapan insan arasında fark görülmemektedir’ gibi bir algı oluşmuştur. Bu karara hukuken katılmıyoruz. Bu karar için temyiz yoluna başvuracağız." dedi.

İDDİANAMEDE NELER GEÇİYORDU?

"Uyuşturucu satın almak ve başkalarına vermek" suçlarından yargılanan Deniz Seki’yi şoförü, temizlikçisi ve en yakın arkadaşının uyardığı ortaya çıkmıştı. İstanbul Jandarma Alay Komutanlığı’nın düzenlediği operasyonda yakalanan Deniz Seki’nin teknik takip sonunda ele geçirilen 296 sayfalık telefon dökümü çıkarılmıştı.

TORBACISI BİLE UYARMIŞ

İddianamede yer verilen bu döküme göre, uyuşturucu temin eden "Murat" takma adlı Sinan Yüksel bile Deniz Seki’ye, "Daha fazla kokain alma" diye telkinde bulunmuş. Telefon kayıtlarından Seki’nin torbacısı Sinan Yüksel ile samimiyetini artırdığı anlaşılıyor. Öyle ki Deniz Seki, sevgilisi Hüsnü Şenlendirici’yle yaşadığı sorun yüzünden 2009 yılına girdiği gece üzgün olduğunu ve ağladığını torbacısına anlatıyor.

AFYON'A BİLE UYUŞTURUCU İSTEMİŞ

İddianamede, Deniz Seki’nin arkadaşlarının uyuşturucu ihtiyacı için de torbacısını devreye soktuğu, hatta bazı arkadaşlarıyla torbacısını görüştürdüğü yer alıyor. Deniz Seki, bir konuşmasında Sinan Yüksel’den, o anda bulunduğu Afyon’a da uyuşturucu getirmesini istiyor. Ancak Yüksel, İstanbul dışına çıkmadığını belirterek Seki’nin bu isteğini yerine getirmiyor.

ÖBÜRÜNDEN DE OLUR

İddianameye göre Deniz Seki torbacısına 9 Ocak’ta, "Öbüründen de olur. Olsun. Vallahi kötüyüm" mesajını geçiyor. 21 Kasım 2008’de saat 11.58’de xxx diye belirtilen bir kişiye ise kriz geçiren birisinden söz ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Müzik dünyasına adım attı teklif yağdı
Müzik dünyasına adım attı teklif yağdı
2014'te Abdullah Gül için bomba iddia!
2014'te Abdullah Gül için bomba iddia!
Tek tıkla Türkiye'nin ekonomi gündemi
Tek tıkla Türkiye'nin ekonomi gündemi
İnsaniyet namına dayak bu olsa gerek!
İnsaniyet namına dayak bu olsa gerek!
Mesai çıkışı bu yollara dikkat!
Mesai çıkışı bu yollara dikkat!
Türk Edebiyatından 64 eser Arapçaya çevrildi!
Türk Edebiyatından 64 eser Arapçaya çevrildi!
En ucuz Blackberry satışta!
En ucuz Blackberry satışta!
Lübnan yeniden 'oyun tahtası' mı?
Lübnan yeniden 'oyun tahtası' mı?
Ferrari taksiyi böyle biçti: 3 ölü
Ferrari taksiyi böyle biçti: 3 ölü
Bilgisayarlarda fare kullanımına son!
Bilgisayarlarda fare kullanımına son!