BIST 1.084
DOLAR 7,36
EURO 8,71
ALTIN 460,11
HABER /  HDP

Demirtaş'dan şok Tahir Elçi iddiası!

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, savcılığın raporunu beklemeden Tahir Elçi'nin ölümüne neden olan silahla ilgili açıklama yaptı. Demirtaş, Elçi'yi öldüren kurşunun polis silahından ateşlendiğini iddia etti.

Abone ol

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Tahir Elçi'nin ölümüne neden olan kurşunun polis silahından çıktığını iddia etti. Silahın hangi amaçla ateşlendiğinin adil bir soruşturma sonrasında ortaya çıkabileceğini ifade eden Demirtaş, mermi çekirdeği bulunmadan cinayetin aydınlatılamayacağını söyledi.

Meclis'te, Çağdaş Esnaf ve Sanayici İşverenler Derneği heyetini kabul eden Demirtaş, gazetecilerin Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin ölümüyle ilgili sorulara cevap verdi. Cinayetin işlendiği bölgeyi iyi

Tahir Elçi'yi öldüren kurşunun polis silahından çıktığı kesin ama hangi amaçla hangisinden çıktığı ancak adil bir soruşturma ile ortaya çıkarılabilir.

bildiğini, alanın inceleme yapılamayacak bir yer olmadığını ileri süren Demirtaş, herhangi bir saldırı olmamasına rağmen bugun inceleme yapılamadığını, silah sesi üzerine inceleme yapacak görevlilerin alandan ayrıldığını söyledi. Demirtaş açıklamasında şunları söyledi;

"POLİS KURŞUNUYLA ÖLDÜĞÜ KESİN"

Mermi çekirdeği bulunmuş olsaydı faile ulaşmak çok kolay olacaktı. Mermi çekirdeği olmadığı müddetçe kimin ateş ettiğini bulmak zor olacak. Şu da bizim açımızdan nettir ki o dakikada o bölgede ve o sokakta polisler dışında ateş eden hiç kimse yok. Tahir Elçi'yi öldüren kurşunun polis silahından çıktığı kesin ama hangi amaçla hangisinden çıktığı ancak adil bir soruşturma ile ortaya çıkarılabilir" dedi.

CAN DÜNDAR VE ERDEM GÜL'ÜN TUTUKLANMASI

Dikkat edin, tutuklanan hiçbir gazeteciyle ilgili gazetecilik yaptıkları için tutuklandıkları söylenmiyor. 'Başka faaliyetler' diyorlar. Bir kılıf buluyorlar. Can Dündar ve Erdem Gül'ün yaptığı faaliyet yüzde yüz gazeteciliktir. Casuslukla suçlanabilecekleri hiçbir şey yoktur. Ne gizli belgeleri çalmak için uğraştılar ne de bir şey yaptılar. Savcılık dosyasındaki fotoğraflar gazetelerinde yayınlandı. Gazetecilik yaptıkları için içerideler. Türkiye açısından tam bir utançtır. Umut ediyorum derhal serbest bırakılırlar. Tümüyle dayanışma içindeyiz baskı altında olan medyalarla. Bu günler de geçecektir."

ÖNCEKİ HABERLER
MHP'de olağanüstü kongre harekatı!
Burhan Kuzu komisyona da girmedi!
Kocaeli'nde gölete giren iki kişi öldü
İstanbul'da 6 ilçede elektrik kesintisi
Can Dündar Erdem Gül için top üst mahkemde!
Oruç Reis Gemisi nedir, nerede Oruç Reis Gemisi ne işe yarar?
Yorumlar 28 yorum