BIST 1.441
DOLAR 8,50
EURO 10,26
ALTIN 495,53
HABER /  GÜNCEL

Demirtaş 100 küresel düşünür listesinde!

Ünlü dış politika dergisi Foreign Policy'nin 100 küresel düşünür listesine Türkiye'den sadece Demirtaş girdi.

Abone ol

ABD'nin merkezli dış politika dergilerinden Foreign Policy'nin 7 yıldır her sene düzenlediği en etkili 100 küresel düşünür arasına bu yıl Türkiye'den sadece HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş girdi.

Haberdar'ın haberine göre geçmişte Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun da girdiği listeye Demirtaş, ''meydan okuyucular'' kategorisinde ve ''Erdoğan'ın hayalini yıkan'' tanımlamasıyla girdi.

Dergi, Demirtaş'ı şöyle tanıttı: ''42 yaşındaki avukat HDP'nin liderliğini yaparak Haziran seçimlerinde yeterince koltuk kazanarak Erdoğan'ın yasama içinde çoğunluğu kazanmasının önüne geçti. HDP'nin cazibesini genişletti, partinin sadece Kürt çıkarlarını değil ayrıca liberalizm, kadın, gay hakları, çevre ve Erdoğan'ın otoriterliğine karşıtları da temsil etmeye başladı. Cumhurbaşkanı (Erdoğan) Demirtaş'ı ''terör örgütü arkasında duran'' biri olarak resmetmeye çalıştı. Demirtaş'ın fikirleri, karizması ona ''Kürt Obama'' takma ismini kazandırdı ve kafası karışık Erdoğan'a meydan okumaya devam ettiği Türkiye'nin siyasi atmosferine fırlattı.''

ÖNCEKİ HABERLER
HDP'li vekil ve ailesine suikast iddiası!
Birleşmiş Milletler'den Tahir Elçi açıklaması
İstanbul'da 5 ilçede elektrik kesintisi
Kerkük'te Çuburi'ye kanlı suikast!
Putin'in açıklamaları Rus borsasını vurdu
Engin Alan'a 1.3 milyon lira tazminat
Bu görüntü İstanbul'daki patlama mı?
Kılıçdaroğlu'ndan sürpriz karar! Yarın gidiyor
IŞİD lideri Bağdadi'nin ailesi Türkiye'ye geliyor
Dolar kuru ne olur altın fiyatları bugün 1 Aralık 2015
Yorumlar 5 yorum