BIST 1.910
DOLAR 13,72
EURO 15,54
ALTIN 786,53
HABER /  GÜNCEL

Demirören’den e-bilet açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, e-bilet uygulamasına geçilmesinden memnuniyet duyduğunu ve sistemin dışında kal...

Abone ol

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, e-bilet uygulamasına geçilmesinden memnuniyet duyduğunu ve sistemin dışında kalan iki kulüple görüşmelerin olumlu şekilde sürdüğünü söyledi.
Demirören, TFF’nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, 3 yıl önce yasalaşan E-Bilet sistemine geçilmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek, "Bu vesileyle kıymetli kamuoyuna bu yasanın geçmişini ve bugüne gelirken yaşanan süreci hatırlatmak isterim. Bildiğiniz üzere 14 Nisan 2011 tarihinde Kanun’un yasalaşmasının ardından, Kulüpler Birliği Başkanlığım sırasında, o dönem görevde bulunan Federasyon yöneticilerimizle de görüşerek 1 yıl uygulama süresi olan Kanun için 2 yıl erteleme talep edilmiş ve TFF Başkanlığım sırasında TBMM bu ertelemeye ilişkin yasal düzenlemeyi gerçekleştirmiştir. Federasyon Başkanı olduğum Şubat 2012’den itibaren Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızla bu projenin hakkıyla hayata geçirilmesi için yoğun bir mesai harcadık. E-Bilet ile ilgili iki büyük ihaleye çıkıldı. Bu ihalelerde 104 tura varan teklif süreçleri yürütüldü. Türkiye’nin önde gelen tüm finans kurumlarıyla görüştük. Elimizde bu projenin yeteri karlılıkta görülmediği için ihaleye girilmeyeceği belirtilen mektuplar var. Tüm ihale süreçleri internet sitemiz üzerinden kamuoyuyla paylaşılmıştır. Sonuçları da sitemizden duyurulmuştur" dedi.

"KALAN İKİ KULÜBÜMÜZLE GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR"
Kulüplerle 10 ay öncesinden bilgilendirme toplantıları yaptıklarını ifade eden Demirören, "Bu süreçte onlara her türlü avantajın sağlanabilmesi için uzun süren görüşmeler yürütüldü ve ortaya çıkan tablo kendileriyle paylaşıldı. Kulüplerimizin yüzde 95’i bu sisteme entegre olmaya onay verdi ve kalan iki kulübümüzle görüşmelerimiz olumlu bir şekilde devam ediyor. Sisteme entegre olmak bir Türkiye Cumhuriyeti devleti kanununa riayet etmenin ötesinde tüm sporseverler olarak yıllardır özlemini duyduğumuz şiddetten ve küfürden uzak, sadece futbol heyecanıyla dolu maç seyretme keyfini yaşamanın temel koşulu olmuştur. Gerçek futbolsever vatandaşlarımızın bu duygu ve düşüncelerle bir an önce PassoLig kayıtlarını tamamlayıp başka ülkelerde görüp imrenerek izlediğimiz maç atmosferini gerçekleştireceklerine inancım tamdır" ifadelerini kullandı.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Fethullah Gülen'e ağır suçlama
Fethullah Gülen'e ağır suçlama
İnsan ’ney’dir
İnsan ’ney’dir
Cumhurbaşkanı’nın o sözlerini değerlendirdi
Cumhurbaşkanı’nın o sözlerini değerlendirdi
Hedefteki Reza Zarrab her şeyi anlattı
Hedefteki Reza Zarrab her şeyi anlattı
Kayıp uçakta kritik saatler
Kayıp uçakta kritik saatler
Hacıosmanoğlu’nun acı günü
Hacıosmanoğlu’nun acı günü
Bodrum'u karıştıracak haber! Hepsi durduruldu
Bodrum'u karıştıracak haber! Hepsi durduruldu
PKK Van’da araç yaktı
PKK Van’da araç yaktı
Davutoğlu Başbakan mı olacak?
Davutoğlu Başbakan mı olacak?
Kadın aşıkların fendi erkekleri yendi
Kadın aşıkların fendi erkekleri yendi