BIST 115.794
DOLAR 6,86
EURO 7,74
ALTIN 397,51
HABER /  GÜNCEL

Davutoğlu'na Fuat Avni'yi sordular

Başbakan Ahmet Davutoğlu Makedonya ziyaretine giderken gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Sorulardan biri de "Fuat Avni'nin arkasında kimler var?" şeklindeydi.

Abone ol

Makedonya’ya giderken gazetelerin Ankara temsilcilerinin sorularını cevaplayan Başbakan Davutoğlu'na Fuat Avni de soruldu. Başbakan Davutoğlu Fuat Avni ile ilgili arkasında kimlerin olduğunun araştırıldığını söyledi.

ANONİM BİR HESAP

"Twitter’daki ‘Fuat Avni’ hesabının kime ya da kimlere ait olduğu ve arkasında kimlerin bulunduğuna dair istihbarat çalışmalarından bir sonuç alındı mı?" sorusunu üzerine;

"Basın özgürlüğü ile kara propaganda ayrıdır. Yurtdışında da düğmeye basılmış gibi harekete geçiliyorsa ve işin aslı araştırılmadan yayın yapılıyorsa, bu bazen Hacıbayram Camii’nden çıkarken iki resim koyup IŞİD bağlantısı kurmak olabilir, bazen de işin aslı bilinmeden medya baskını gibi yansıtılabilir. Avrupa’da bu dinleme ve gizli servis meselelerinden kaç gazeteci gözaltında? Hâlâ bazı etkiler üzerinden hukuk sistemini ve siyasi akışı dizayn etme çabası var. Sosyal medyanın bazı olayları yönlendirmek için kullanıldığı da kesin. İşte bunun çarpıcı ve tedirgin edici bir örneği de bahsettiğiniz hesap. Önemli olan o kimlik arkasında kimlerin nasıl bir tezgah içinde oldukları. Muhtemelen bir isim altında elde edilen bazı bilgiler, yapılmak istenen yönlendirmeler anonim bir şekilde yürütülüyor. Ama bu ismin arkasında hangi gerçek şahıslar var, bunların ortaya çıkarılması için çalışmalar sürdürülüyor" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Cemaat'le savaş Kürt hareketiyle barış
Ablasını vuran kardeşden ilginç ifade
Sana hangi süper kezzab yalan söylüyor ey şakirt?
Osmanlıca bilenin işi hazır
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Noel mesajı
Mehmetçik Vakfı vekaleten kurbanlık bağışı 2020 fiyatı
Yorumlar 2 yorum