HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar fırsat vermeyeceğiz

"Ülkemize kimsenin yan gözle bakmasına fırsat vermeyeceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terörü ayaklarımızın altına alıp yok edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Abone ol

ANKARA'da Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ndeki cami açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan terörle mücadele alanında önemli mesajlar vererek, "Ülkemize kimsenin yan gözle bakmasına fırsat vermeyeceğiz" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

- Kim ki bu dünyada bir mescit bina eder inşa eder, Allah da cennette onun için bir köşk inşa eder. Emeği geçenleri hepsini tebrik ediyorum.

- 1500 kadar öğrencimizin komando eğitimi aldığını öğrendim. Buna da şiddetle çok çok fazlasıyla ihtiyacımız var. Komandolarımızı, özel kuvvetlerimizi ne kadar artırırsak terörle mücadelede başarımız o kadar artacaktır.

- Nitekim işte son Cerablus, Afrin operasyonlarıyla sizlerin başarısını gördük. Ve bizim önümüzdeki dönemde de en büyük mücadelemiz ülkemizde terör olacak. Terörü ayaklarımızın altına alarak yok edeceğiz ki ülkemizde huzur hakim olsun.

- Bizim hem işin fizik noktasında, hem maddi noktasında ama aslolan manevi noktada imani noktada işin temerküz etmesidir. Çünkü bizim büyük bir avantajımız var.

- Hamd olsun Müslümanız ve Rabbim bizlere şehadet gibi bir makamı lütfediyor. Bu iş bir dinde yok, bizde var. Ve bizde malum Mehmedimiz yürüdüğü zaman şehadete yürür. Onun için de Küçük Muhammed anlamına bizim askerimize ‘mehmetçik’ adı verilmiştir. Dünyanın hiçbir İslam ülkesinde de askerinin adı ‘mehmetçik’ olan yoktur.

- Sizler Mehmetçikler olarak kınası bol yakılan kınalı kuzularsınız aslında. Onun için de peygamberlere en yakın olan şehadete hep hazır haldesiniz. Allah bu yolculuğumuzu da mübarek kılsın.

- Bu kampüsteki mescidimiz inşallah hayırlara vesile olsun diyorum. Hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum. Allah yar yardımcımız olsun. Başarılarınız artarak devam etsin diyorum.

- Terörü ayaklarımızın altına alıp yok edeceğiz ki ülkemizde huzur hakim olsun. Ülkemize kimsenin yan gözle bakmasına fırsat vermeyeceğiz.

- Önümüzdeki dönemde de en büyük mücadelemiz terörle olacak. Terörü ayaklarımızın altına alarak yok edeceğiz ki ülkemizde huzur hakim olsun.

ÖNCEKİ HABERLER
Akdeniz'de şok 100 göçmeni taşıyan bot battı
Müslüman olan Litvanyalı genç sünnet oldu
Zorla bindiği aracın benzini bitince sürücüsünü öldürdü
Facebook'ta yeni veri sızıntısı!
Huawei'den Trump'a sert sözler!
Dündar Bey ölümü Osman Gazi'nin amcası Dündar Bey kimdir?
Yorumlar 22 yorum