BIST 1.983
DOLAR 13,52
EURO 15,09
ALTIN 777,58
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Antalya'da kritik mesajlar

Partisinin Antalya'da düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "120 bin kişiyle İzmir'de mitingimizi yaptık. 31 Mart'ta İzmir'in istismar siyasetini sandığa gömüp inşallah yeni bir başlangıç yapacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Antalya'da düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, konuşmasında, "120 bin kişiyle İzmir'de mitingimizi yaptık. 31 Mart'ta İzmir'in istismar siyasetini sandığa gömüp inşallah yeni bir başlangıç yapacağına inanıyorum" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önemli başlıklar:

"Resmi rakamı söylüyorum; 120 bin kişi ile İzmir'de mitingimizi yaptık. 31 Mart'ta İzmirin'in istismar siyasetini sandığa gömüp inşallah yeni bir başlangıç yapacağına inanıyorum.

"Hiçbir haçlı bozuntusu Türkiye'nin yükselişini durduramaz"

Antalya böyle dik durdukça hiç bir haçlı bozuntusu aramıza giremez. Öyle seslenin ki Bizans heveslilerinin akılları başlarına gelsin. Hiçbir haçlı bozuntusu Türkiye'nin yükselişini durduramaz. Biz sadece Allah'ın huzurunda, rükuda ve secdede eğiliriz. Başka hiçbnir yerde değil.

"Biz herkesin kıyafetine, inancına, hayat tarzına kefiliz"

17 yıldır vatanımıza olan minnet borcumuzu, milletimize olan vefa borcumuzu ödemek istiyoruz. Biz muhalefet gibi söz değil hizmet üretiyoruz, eser üretiyoruz. Biz herkesin kıyafetine, inancına, hayat tarzına kefiliz.

"Sen bunu nasıl söylersin?"

Hatay Belediye Başkanı ne diyor: 'Oy yoksa hizmet de yok.' Sen bunu nasıl söylersin? Senin görevin oradaki hizmeti yapmak. Biz efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz. Bizim Güneydoğu'da milletvekili çıkaramadığımız yerler var. Biz oralara da hizmet götürdük, oralar da bizim vatanımız.

"Her şehrimize güzelliklerle damga vurduk"

CHP ne demektir? Çöp, çukur, kötü yapılaşma her şey var. 82 milyonun Cumhurbaşkanıyım, kimse için ayrımcılık yapmadık. Seçim dönemlerinde neyi vaat ettiksek, Allah'ın izniyle onları sunduk. CHP, sosyal devlet kavramının içini boşaltırken biz en güzel şekilde tatbik ettik. 'Lafla güzellik olmaz' dedik. Her şehrimize güzelliklerle damga vurduk.

"Son 17 yılda Antalya'ya 40 katrilyon yatırım yaptık"

Son 17 yılda Antalya'ya 40 katrilyon yatırım yaptık. Sadece eğtimde 2,1 milyar liralık kaynak kullandık. 4 yeni üniversite kurarak üniversite sayımızı beşe yükselttik.

"Yeni bir Millet Bahçesi yapıyoruz"

Yeni bir Millet Bahçesi yapıyoruz. Antalya'nın en büyük Millet Bahçesi olacak. Sağlık alanında yeni bir devrime imza atıyoruz. TOKİ vasıtasıyla 4432 konut projesini hayata geçirdik. Kepez'in mülkiyet meselesini biz hallettik. Kepezli kardeşlerimin özlemle beklediği tapularına kavuşturuyoruz.

"Antalya bizim vitrin, marka şehirlerimizden biridir"

Ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğunu 640 kilometreye çıkarttık. Son 17 yılda Antalya'da 19 baraj 3 gölet yaptık. 10 baraj ve 2 gölet daha yapıyoruz. Antalya-Alanya-Gazipaşa yolunda da 2 seneye kadar hizmete sunuyoruz. Antalya'yı İstanbul'a Manisa'ya bağlayacak hızlı tren projesi için etüd çalışmaları sürüyor. Antalya'da hava trafiğinde çok ciddi artış yaşandı. Antalya bizim vitrin, marka şehirlerimizden biridir.

"Çiftçilerin yaralarını sarıyoruz"

Antalya'daki yatırımcılarımızı destekleyerek ilave istihdam oluşturduk.  Antalya'daki yatırımcılarımıza 27 katrilyon liralık destek verdik. Antalya sadece turizmin değil tarımında vitrini. Hortum felaketinden etkilenen çiftçilerin yaralarını sarıyoruz. Kılıçdaroğlu'nun meleselesi üzüm yemek değil, çiftçiyi dövmek. Son 17 senede çiftçilerimize 127 katrilyon liralık destek ödemesi yaptık. Stokçuluk yaparak haksız kazanç elde etmeye çalışanlara göz açtırmayacağız.

"Nereye giderlerse gitsinler teröristlerin peşlerindeyiz"

Yeni Zelanda'da yaşanan olay karşısında oradaki bir siyasetçi müsvettesi terörü İslam'a fatura etti. Bizim Güneydoğu Anadolu, Ege, Marmara, Akdeniz bölgemiz var ama Kürdistan yok. Ha sen orada yaşamak istiyorsan Irak'ın kuzeyinde var. Defol git oraya. Nereye giderlerse gitsinler teröristlerin peşlerindeyiz. Orada da kovalacağız. Dünyanın hiçbir ülkesinde siyasetin kalibresi bu kadar düşürülmedi.

"Bedelini ödeyecek"

Denizli'de, 'Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizlili kardeşlerim' diyen hanımefendiyle yargıda hesaplaşacağız. Aydın'da, 'Cumhurbaşkanının terörist dediği Aydınlı kardeşlerim' diyen hanımefendiyle yargıda hesaplaşacağız. Çünkü ben hiçbir yerde böyle bir ifade kullanmadım, bunu belgeleyemezler. Bunun altında da Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olarak kalmam, bunun bedelini ödeyecek."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
AK Parti ve MHP ilk ortak mitingini İzmir'de yaptı
Foto Galeri AK Parti ve MHP ilk ortak mitingini İzmir'de yaptı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Gri listedeki terörist Havar Bedran öldürüldü
Gri listedeki terörist Havar Bedran öldürüldü
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Soylu: İmamoğlu paçayı çoktan kaptırmış
Soylu: İmamoğlu paçayı çoktan kaptırmış
Yıldırım'dan İstanbul'a müjde üstüne müjde
Yıldırım'dan İstanbul'a müjde üstüne müjde
İmamoğlu camiye gitti Kur'an okudu
İmamoğlu camiye gitti Kur'an okudu
İran-Türkiye sınırında ortak operasyon yapılacak
İran-Türkiye sınırında ortak operasyon yapılacak
Tunceli’deki cinnet olayının seyrini değiştiren detay
Tunceli’deki cinnet olayının seyrini değiştiren detay
İstanbul Havalimanı 7 Nisan'da tam kapasiteye geçiyor
İstanbul Havalimanı 7 Nisan'da tam kapasiteye geçiyor
Afganistan'da Taliban saldırısı: 22 ölü
Afganistan'da Taliban saldırısı: 22 ölü
Yeni Zelanda'daki katliam için atılan skandal tweet! Hemen kaldırdı ama...
Yeni Zelanda'daki katliam için atılan skandal tweet! Hemen kaldırdı ama...