BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,03
ALTIN 485,63
POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şu ana kadar 109 terörist öldürüldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili son durumu açıkladı. Erdoğan "Dün başlayan harekatta şu ana kadar 109 terörist öldürüldü. Yaralılar ve teslim olanlar var." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları;

AK Parti'de bayrak değişimini hayata geçiriyoruz. Herkesi partimiz saflarına katılmaya davet ediyorum. Kendisini geliştiren herkese tüm kapılar açıktır. AK Parti hiçbir zaman eskimeyecek, enerjisini, icraat kabiliyetini kaybetmeyecek bir partidir. Büyük kongre sürecini bu vasfa uygun şekilde yürütmenizdir. Partimiz şahısların partisi değildir, milletin partisidir. Asıl olan medeniyet, kültür, kalkınma davamızın güçlenmesidir. Şahıslar gelir geçer ama dava baki kalır. Kuruluşundan bugüne davamıza katkı sunan herkese şükranlarımı sunuyorum. Kongrelerimizde görev alacak tüm arkadaşlarımızın bu şuurla hareket edeceğine inanıyorum.

"16 BİN TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK"

Tehditleri kaynağında kurutmak için harekete geçtik. Sınırlarımız içinde 7 bin 500, sınırlarımız dışında 8 bin 500 toplam 16 bin teröristi etkisiz hale getirdik. Terör örgütünün merkezi yapılanmasını Kuzey Irak'ta hapsettik. Suriye'de oluşturulmaya çalışına terör koridorunu da sınırımızın batı tarafında kestik. Astana sürecinin parçası olarak İdlib'de insani trajedinin önüne geçtik. Şimdi de Fırat'ın doğusunda Barış Pınarı harekatını başlattık. Türkiye'nin yaptığı diğer operasyonlar gibi amacımız Suriye'nin toprak bütünlüğüne katkıda bulunmaktır. PKK'nın YPG'nin bu işgalini görmeyenler şu anda bizim Suriye'nin birliği, beraberliği için attığımız adıma laf ediyorlar.

DEAŞ'a karşı verdiğimiz mücadeleyi bu konuşanların hangisi verdi? Bunlar kendi ülkelerinden Suriye'ye DEAŞ'ı ihraç ettiler. Fransa'dan, Almanya'dan, Hollanda'dan Suriye'ye geldi. Biz 5 bin 500 DEAŞ'lı geldikleri yerlere gönderdik. Bunlar dürüst değil. Bunlar sadece laf üretiyorlar, biz iş üretiyoruz. Şu an bu mücaleyi tüm onurumuzla sürdürüyoruz.

Sitene Ekle
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye: Kapıları açarız 3.6 milyon mülteciyi sizlere göndeririz
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Avusturya'da patlama
Antalya Havalimanı’nda uyuşturucu madde yakalandı
TSK Tel Erkam köyüne yakın bağlantı yolunu kontrol altına aldı
Barış Pınarı "Koral" ile başladı
Vatandaşlar yaralıya elleriyle su içirdi
ABD Başkanı Donald Trump'tan PKK itirafı
İntihara kalkışan genci polis ikna ederek çatıdan indirdi
Obüs atışlarıyla vurulan Rasulayn'dan dumanlar yükseliyor
Yorumlar