BIST 1.414
DOLAR 8,72
EURO 10,39
ALTIN 500,51
HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin'le görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esed rejimine yönelik düzenlenen operasyonla ilgili Putin ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye rejimine yönelik olarak düzenledikleri harekat hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Başkanı Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, Putin ile yaptığı görüşmede gerilimin daha fazla tırmandırılmaması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, telefonda görüştü. Erdoğan, Türkiye'nin kimyasal silah kullanımını öteden beri şiddetle kınadığına işaret ettiği görüşmede, bölgedeki gerilimin daha fazla tırmandırılmaması gerektiğini vurguladı.

Suriye'de sahadaki gerginliğin azaltılması ve soruna siyasi çözüm bulunması için ortak çaba harcamayı sürdürme kararlılıklarını teyit eden iki lider, gerek ikili gerek bölgesel konularda yakın temasta olmaya devam etme konusunda mutabık kaldı.

ERDOĞAN MACRON GÖRÜŞMESİ

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan ve Macron arasındaki görüşmede, Suriye rejiminin kimyasal silah kullanmasına karşılık olarak ABD, İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen harekat ele alındı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un harekatla ilgili bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Türkiye’nin kimyasal silah kullanımını öteden beri şiddetle kınadığına işaret etti. Kimyasal saldırıların cevapsız kalmamasının önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şam rejiminin gerek kimyasal gerek konvansiyonel silahlarla gerçekleştirdiği saldırıların son bulması ve Suriye halkının barış ve huzura kavuşması için siyasi çözümün şart olduğunu vurguladı.

Bölgedeki gerilimin daha fazla tırmandırılmaması gerektiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gün içerisinde aynı çerçevede İngiltere Başbakanı Theresa May ile de bir telefon görüşmesi yapmıştı.

Suriye saldırısı sonrası 5 ülke her an savaşa girebilir! Suriye saldırısı sonrası 5 ülke her an savaşa girebilir! Suriye saldırısı sonrası 5 ülke her an savaşa girebilir! Suriye saldırısı sonrası 5 ülke her an savaşa girebilir! HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Rusya'nın tasarısı BMGK'de kabul edilmedi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Erdoğan: İstedikleri kadar kur silahı kullansınlar
"Türkiye'de acil ameliyat gerektiren 400 bin hasta var"
Ağrı'daki çatışmadan bir acı haber daha geldi
Suriye'de patlama sesleri! Şam elektriksiz kaldı
Sakarya'ya şehit ateşi düştü
Macron, Trump ve May ile görüştü
Kritik toplantı: Rusya'dan flaş talep
İstanbul trafiğini kilitleyen etkinlikler
Yorumlar 9 yorum