POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Polis Teşkilatı iftarında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Emniyet Teşkilatı İftar programında konuştu. Erdoğan, 'Yüksek Öğrenim mezunu polis memurlarımızın emekli olduklarında alacakları maaşlarda yüzde 20 artışa gidiyoruz.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Polis Teşkilatı iftarında konuştu. Erdoğan, ''Örgüt çıkarları için makamını kullananların ilişiğini kestik ve bu süreçte hukuk ve adaletten ayrılmamaya özen gösterdik'' dedi. Erdoğan ayrıca polislerin emeklilik ek göstergelerinin 3 bin 600'e çıkarılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Güçlü bir emniyet teşkilatı ülkemiz için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü Türkiye, güvenlik tehditleri bakımından son derece zorlu bir coğrafyada bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

TEHDİTLERLE EN ÖN CEPHEDE MÜCADELE YÜRÜTÜYORUZ Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Terörden düzensiz göçe, uyuşturucu ticaretinden insan kaçakçılığına kadar küresel güvenliği etkileyen pek çok sorunla doğrudan yüzleşiyoruz. Ülkemiz yanında bölgemizin güvenlik, huzuruna tehdit oluşturan bu problemlerle en ön cephede mücadele yürütüyoruz."

EN UFAK İHMALİN ÇOK AĞIR SONUÇLARI OLUR Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Sadece coğrafi olarak değil aynı zamanda stratejik bakımdan da küresel güç mücadelelerinin kavşağında olan bir ülkenin, askeri, istihbari ve güvenlik açısından güçlü olması şarttır. Bu alanların herhangi birinde yaşanacak bir eksiklik, ihmal ve sorunun devletimize ve milletimize çok ağır maliyetleri olacaktır."

Sitene Ekle
Yorumlar