HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa'ya gidiyor! Gündemde neler var?..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ateşkes Günü'nün 100. yıl dönümü dolayısıyla Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek anma törenleri için 10-11 Kasım tarihlerinde Fransa'ya gidiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10-11 Kasım tarihlerinde Fransa'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. İtilaf devletleri ile Almanya arasında 11 Kasım 1918'de imzalanan ateşkes anlaşmasıyla, 1. Dünya Savaşı'nı resmi olarak bitiren 'Ateşkes Günü'nün 100. yıl dönümü dolayısıyla Fransa'nın başkenti Paris'te anma törenleri düzenlenecek.

TRUMP VE PUTİN'DE GELİYOR... Bu kapsamda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ev sahipliğindeki anma törenlerinde Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan temsil edecek. Törenlere ABD Başkanı Donald Trump ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de aralarında bulunduğu 80 ülkenin lideri katılacak.

İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPACAK... Ziyaretinde ilk kez yapılacak Paris Barış Forumu'na da katılacak Cumhurbaşkanı olan Erdoğan'ın ikili görüşmelerde de bulunması bekleniyor. Erdoğan'ın, ziyareti sırasında Trump ve Fransa Macron başta olmak üzere, bazı liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirmesi öngörülüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Avrupa'da pasaport kontrolünde yeni dönem
Beyninde çıkan 'uçuk' hayatını değiştirdi
İstanbul Havalimanı’nda bir ilk daha ilk kez yer radarı kullanılacak
Para sanal ama doladırıcılar gerçek! İlk kez ortaya çıktı
Otobüsteki kamera tamir edilince şok gerçek ortaya çıktı
2020 Ramazan ne zaman başlıyor başlangıcı hangi ay?
Yorumlar