HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Çocuklar için kitap fuarı açıldı

“DÜNYA Çocuk Kitapları Haftası” dolayısı ile Bağcılar’da 14-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 2. Çocuk Kitapları Fuarı açıldı.

Açılış töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “Gençlerimiz daha çok bilgisayar ve tabletlerle ilgileniyor.  Kitaba daha çok zaman ayırmamız gerekiyor. Herkes yatmadan önce mutlaka yarım saat kitap okusun” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da “İki hafta açık kalacak bu güzel ortam tüm çocuklarımıza hayırlı olsun. Fuarı gezin kitapları inceleyin sonra da beğendiğiniz kitapları alıp okuyun. Kitapları okumak için alın. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da öğrencileri selamladı.

FUARDA 25 BİN KİTAP STANDLARDA

Kurdele kesiminin yapılmasının ardından çocuklar stantlara koştu. Çocukların cıvıltısı ve gülen yüzleri fuar alanını bayram yerine çevirdi. Fuarda 14 yayınevinden aralarında Dünya Klasikleri’nden Türk Dünyası’nın ölümsüz eserlerine kadar 35 bin kitap yer alıyor. 2. Çocuk Kitapları Fuarı 26 Kasım tarihine kadar öğretmen, öğrenci ve velilere hizmet verecek.

ÖNCEKİ HABERLER
WhatsApp'ın yeni durağı iPad
Bir ilk oldu üniversite öğrencisi bakın nereden destek aldı
Dünyanın en hızlı bilgisayarı ünvanı Çin'de kaldı
Bakan Fakıbaba'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt
Irak Başbakanı İbadi IKBY'yi son kez uyardı
2019 ve 2020 okul tatil günleri MEB
Yorumlar