BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  DÜNYA

Çin iki ülkeyi bir kez daha uyardı

Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD ve Güney Kore'yi, Bölge Yüksek İrtifa Hava Savunma sisteminin kurulumunu durdurmaya çağırdı.

Abone ol

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gıng Şuang, başkent Pekin'de  düzenlediği günlük basın toplantısında, ülkesinin, Güney Kore'ye konuşlandırılan  THAAD'a karşı çıktığını, bu konudaki tutumunun açık ve net olduğunu söyledi.

Washington ve Seul yönetimlerine seslenen Sözcü Gıng, "ABD ve Güney  Kore'yi, Çin ve bölge ülkelerinin güvenlik endişe ve çıkarlarını dikkate almaya  çağırıyoruz." dedi.

4 FÜZE FIRLATMA RAMPASI

Güney Kore'den geçen pazartesi yapılan açıklamada, THAAD'ın 4 füze  fırlatma rampasının geçici olarak Seongju kasabasına konuşlandırılacağı  duyurulmuştu.

Washington ve Seul yönetimleri, Kuzey Kore tehdidine karşı THAAD  sisteminin kurulumuna Seongju kasabasındaki golf sahasına 26 Nisan'da başlamıştı.

ABD'nin, THAAD teknolojisini Güney Kore'ye yerleştirme planına, Kuzey  Kore'ye en yakın ülkelerden biri olan Çin uzun süredir karşı çıkıyor.

Pekin  yönetimi, füze savunma sisteminin bölgedeki güvenlik endişelerini artıracağını ve  casusluk faaliyetleri için de kullanılabileceğini öne sürüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Demir çubuk sırtından girip başından çıkmıştı: Kurtuldu!
FETÖ'cü 9 sanığa ağırlaştırılmış müebbet
Babasının cenazesinde imamı bıçakladı
Tekirdağ'da bir asker birliğin bahçesinde ölü bulundu!
İBB çalışma başlattı: İstanbul'daki araç gürültüsü sona eriyor!
DGS ek tercih ne zaman 2020 ÖSYM boş kontenjan listesi
Yorumlar