BIST 4.856
DOLAR 18,64
EURO 19,73
ALTIN 1.076,15
HABER /  GÜNCEL

Çiftlik Bank soygununda flaş gelişme! Uruguay bunu yaptı...

Çiftlik Bank vurgununda Mehmet Aydın'ın Uruguay'daki aracısı olmakla suçlanan ve Uruguay'da tutuklu bulunan Osman Naim Kaya'nın serbest kaldığı ortaya çıktı.

Abone ol

2 milyar liraya yakın vurgunun yapıldığı Çiftlik bank olayıyla ilgili son dakika haberine göre, Çiftlik Bank'ın patronu Mehmet Aydın'ın kaçtığı Uruguay'daki tüm işlerini halleden aracısı Osman Naim Kaya serbest bırakıldı. Kaya, Çiftlik bank skandalının patlamasının ardından Türkiye'nin talebiyle Uruguay tarafından tutuklanmıştı. Hürriyet'in haberine göre, Uruguaylı kaynaklar, Osman Naim Kaya'nın 120 gün boyunca tutuklu kaldığı cezaevinden salındığını aktardı.

ÜLKEDEN ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU... Kaya'nın Uruguay'da hakkında kara para aklama soruşturması bulunması nedeniyle ülkeden çıkış yasağının bulunduğu da ifade edildi. Uruguaylı kaynaklar, Osman Naim Kaya'nın Türkiye'ye iade edilmesi için gereken evrakların Uruguay makamlarına yeterli süre içinde teslim edemediğini iddia etti. Kaya, yüksek profilli suçluların kaldığı cezaevine Türkiye'nin talebi nedeniyle gönderilmişti.

MİLYONLARI AKLAMAKLA SUÇLANIYORDU... Kaya, Türkiye'de milyonlarca liralık yolsuzluk yaparak Uruguay'a kaçan ve oradan da Brezilya'ya kaçtığı düşünülen Mehmet Aydın'ın ülkeye getirdiği yüklü miktarda parayı kendi üzerinden aklamakla suçlanıyor. Kaya, daha önce Mehmet Aydın'dan yüklü miktarda para ve mülk aldığı yönündeki iddiaları yalanlamıştı.

Çiftlik Bank'ın tosuncuğu Mehmet Aydın’ın Uruguay’da yetiştirdikleri hayvanları Türkiye’ye götüreceklerini söyleyerek kendisiyle iletişime geçtiğini iddia eden Kaya, Türkiye’ye yaptığı ziyaretlerde bazı çiftlikleri bizzat gezdiğini ve kendi tabiriyle Türkiye'de ’10 numara’ işleyen bir sistem gördüğünü söylemişti.

Daha önce Mehmet Aydın ile temasları hakkında, "Bir eşeklik ettim” ifadesi kullanan Osman Naim Kaya, kendisinin de Türkiye’deki on binlerce kişi gibi Mehmet Aydın’a aldanan biri olduğunu iddia etmişti.

Çiftlik Bank'ın lideri Mehmet Aydın'ın hangi ülkeye kaçtığı belli oldu

Çiftlik Bank'ın tosuncuğu Ferrari, yat ve malikane aldı!