BIST 2.011
DOLAR 13,47
EURO 15,27
ALTIN 793,59
HABER /  GÜNCEL

Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın’ın eski eşi tüm detayları anlattı

Çiftlik Bank'ın sahibi 25 yaşındaki Mehmet Aydın, 80 bin kişiden topladığı 511 milyon TL ile sırra kadem bastı. Mehmet Aydın’ın eski eşi Sıla Soysal vurgun sisteminin detaylarını anlattı

Abone ol

Çiftlik Bank’ı kurarak yüz binlerce kişiyi dolandıran ve kaçan Mehmet Aydın’ın eski eşi Sıla Soysal, sistemin detaylarını anlattı: “İlk parayı 16 yaşındaki bir çocuk yatırdı. Başlangıçta paraları günübirlik yiyordu. Sistem sonradan katılanın parasını eskiden katılana vermek şeklinde oluyordu.”
 
İnternet üzerinden yüksek kâr vaadiyle sanal hayvan sattığı “Çiftlik Bank”ı kuran 25 yaşındaki Mehmet Aydın, 80 bin kişiden topladığı 511 milyon TL ile sırra kadem bastı. Yüksek kâr vaadiyle çiftçilerden hayvan alan ve milyonlarca TL para topladıktan sonra kayıplara karışan Aydın ve Çiftlik Bank hakkında Geyve ve İnegöl Cumhuriyet başsavcılıklarının başlattığı soruşturma sürüyor. Geyve’deki soruşturma kapsamında gözaltına alınan şirketin yönetim kurulu üyesi Cafer Çolak (35) ve teslim olan şirketin sahibinin eski eşi Sıla Soysal, “nitelikli dolandırıcılık” suçundan önceki gün tutuklandı. Aydın’a ait şirket, tesis ve hayvanlara tedbir konulurken, soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hamza T. adlı bir kişi daha tutuklandı.

Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Soysal kimdir? Karısından bomba ifşalar

PARALARI GÜNLÜK HARCIYORDU
Aydın’ın eski eşinin ifadesinde saadet zincirine ilişkin bütün detayları anlattığı ortaya çıktı. Tanıştıkları dönemde eşinin maddi durumunun iyi olmadığını belirten Soysal’ın şunları dediği öğrenildi:

“2016 yılında bir yazılım programlayıcısı arkadaşıyla Çiftlik Bank’ı kurdular. Kurduğu kişiyi tanımıyorum. Bildiğim kadarıyla ilk andan itibaren çok sayıda kişi yatırım yapmaya başlamış hatta ilk yatırımı 16 yaşında olan bir çocuğun 4 bin TL olarak yaptığını söylemişti. Bir şirket olmadığı için paralar Mehmet’in şahsi hesabına yatıyordu. Sonra birdenbire günlük 30 bin TL’ye yakın yatırım yapıldığına ben de şahit oldum.”

Mehmet Aydın'ın foyaları çıktı! Çıplak gösteren gözlük satmışMehmet Aydın'ın foyaları çıktı! Çıplak gösteren gözlük satmışMehmet Aydın'ın foyaları çıktı! Çıplak gösteren gözlük satmışMehmet Aydın'ın foyaları çıktı! Çıplak gösteren gözlük satmışHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 Gazete Habertürk'ten Ramiz Kaan Oktar'ın haberine göre eşinin gelen paraları günlük olarak harcadığını anlatan Soysal, devamında da şu bilgileri verdi:

“2 ay boyunca da böyle sürdü. Sanal olarak alınan hayvanların gerçekten alınacağı söyleniyordu ancak ortada bir çiftlik ya da hayvan yoktu. Bursa’da kiraladığı ofis ve dükkânda işlerini yürütüyor, fason yaptırdığı sucukları ya da satın aldığı yumurtaları şarküteri bölümünde kendi üretimi (Çiftlik Bank) olarak satıyordu. Oyunculara da bu arada para veriyordu. Ancak bu sistem sonradan katılanın parasını eskiden katılana vermek şeklinde oluyordu. Sistem bu şekilde işliyordu. Kendisinin şahsi hesaplarım üzerinden para kaçırdığı konusunda bilgim yok.”

Mehmet Aydın nereye kaçtı? Eşi demişti kimliğine bakın bu bomba!

‘PARALARI EZİYOR MUSUN?’
Mehmet Aydın, bir kişinin sosyal medyadan yönelttiği “Paraları eziyor musun? Gerçekten sövmeyeceğim, hakkını veriyorsan helal olsun” sorusuna bir video ile cevap verdi. Aydın, 100’lük banknotlar halindeki dolar destelerini çekmeceyi açıp kapatarak gösterdi. Ardından kolundaki altın saati de kameraya yaklaştırdı. Bu video üzerine Aydın’a tepkiler daha da arttı.

BULAŞIKÇILIKTAN 40 MİLYON TL’LİK MAVİ YUMURTAYA
80 bine yakın kişiden 511 milyon TL toplayan Mehmet Aydın’ın, eşinin hesabına 1.7 milyon TL aktardığı ve Uruguay’a kaçtığı ileri sürülmüştü. Sakarya’nın Taraklı İlçesi’nde yaklaşık 4 ay önce Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisleri’nin açılışında konuşan Aydın, dünyanın en yüksek besin değerine sahip ve en büyük yumurta damızlık tesisini Sakarya’da açtıklarını belirterek, tesiste yıllık 40 milyon mavi yumurta üretimi hedeflediklerini ve Türkiye ekonomisine yıllık 5.4 milyar TL katkıda bulunacaklarını söylemişti.

"ÇİFTLİK BANK" SORUŞTURMASINDA BİR TUTUKLAMA DAHA! Aydın’ın daha önce, Bursa’da, Yusuf Sabahyıldızı’nın sahibi olduğu Kat3 Malt Night ile konser salonu Bursa Suare’nin ortak mutfağında bulaşıkçılık yaptığı öne sürüldü. Aydın’ın bu işe Ekim 2013’te başlayıp aynı yıl aralık ayında ayrıldığını söyleyen işyeri sahibi Yusuf Sabahyıldızı, şunları anlattı:

Çiftlik Bank'ta yeni gelişme çok sayıda gözaltı var

 İÇİNE KAPANIK GARİBAN BİN İNSANDI
“Çok gariban bir çocuktu. Temiz ve güler yüzlüydü. İlk başladığında çorabının üzerine giydiği terliklerle işe gelip gidiyordu. Çok üzüldük, yardım ettik. Kaldığı evin kirasını da çalışan arkadaşları aralarında topladığı para ile ödedi. İçine kapanık gariban bir insanın böyle bir dolandırıcılık olayına girmesine akıl sır erdiremiyorum.”

ÖNCEKİ HABERLER
Hüseyin Gülerce: Bir FETÖ darbe senaryosu daha var
Hüseyin Gülerce: Bir FETÖ darbe senaryosu daha var
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
ABD'li generalden çıldırtan Afrin açıklaması
ABD'li generalden çıldırtan Afrin açıklaması
Hamam çalışanı patronunu öldürdü
Hamam çalışanı patronunu öldürdü
İstanbul'da 1 milyon liralık sahte içki operasyonu
İstanbul'da 1 milyon liralık sahte içki operasyonu
Akciğer kanserinde aşı tedavisi bir mucize mi ?
Akciğer kanserinde aşı tedavisi bir mucize mi ?
Beyin sağlığınız için baş ağrılarını dikkate alın !
Beyin sağlığınız için baş ağrılarını dikkate alın !
Mide bulantısının sebepleri nelerdir? Uzun süreli bulantı durumunda....
Mide bulantısının sebepleri nelerdir? Uzun süreli bulantı durumunda....
Kronik rahatsızlıkların sebepleri nelerdir ? Yaşlılıkla beraber...
Kronik rahatsızlıkların sebepleri nelerdir ? Yaşlılıkla beraber...
Başkan Trump'ın yalanı ortaya çıktı!
Başkan Trump'ın yalanı ortaya çıktı!