BIST 10.669
DOLAR 32,85
EURO 35,36
ALTIN 2.482,43
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP'yi karıştıran iddia için talimat!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde tartışma konusu olan Atatürk fotoğrafının indirilmesiyle ilgili iddialar için rapor hazırlanması talimatı verdi.

Abone ol

Bir milletvekilinin Atatürk fotoğrafını Meclis'teki odasından indirdiği yönündeki iddialar CHP Genel Merkezi'ni harekete geçirdi. İddianın ortaya çıktığı tarihten bu yana sessizliğini koruyan CHP lideri, konunun araştırılması talimatı verdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP'li bir milletvekilinin Meclisteki makam odasında bulunan Atatürk fotoğrafını indirdiği iddiasına ilişkin Grup Disiplin Kurulu'nun çalışma başlattığı haberleriyle ilgili soruları yanıtladı.

Bazı basın yayın kuruluşlarında iddianın yer almasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun olayın araştırılması yönünde talimat verdiğini belirten Özel, Grup Yönetim Kurulu'nun araştırma ve rapor hazırlanması için üç kişi belirlediğini anlattı. Özel, şunları kaydetti:

"Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde olayın araştırılmasıyla ilgili vermiş olduğu talimat vardı. Grup Yönetim Kurulu adına üç arkadaşımız muhakkik olarak atandı. Muhakkik olan arkadaşlar konuyla ilgili çıkan haberleri tarayacak, ismi geçen arkadaşları en objektif şekilde dinleyecekler.

RAPOR BEKLENİYOR

Sonra Grup Yönetim Kurulumuza bu konuda bir rapor sunacaklar. Grup Yönetim Kurulu, bu rapor sonucunda grup iç yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince disiplin soruşturmasını gerektiren bir durum varsa disiplin kuruluna yollayabilir. Yoksa rapor doğrultusunda kamuoyuna gerekli bilgilendirmeyi yapacağız."

Bir milletvekiliyle ilgili disiplin işleminin yapılıp yapılmayacağının Grup Yönetim Kurulu'nun yetkisinde olduğuna işaret eden Özel, "Henüz başlatılmış bir disiplin işlemi yok. Grup Yönetim Kurulu'na rapor sunmak üzere üç arkadaş muhakkik atandı" dedi.