BIST 9.814
DOLAR 32,36
EURO 34,43
ALTIN 2.438,65
HABER /  GÜNCEL

Çınar'daki patlama anı güvenlik kamerasında!

Çınar İlçe Emniyet Amirliğine PKK'lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıdaki patlama anı, bir okulun güvenlik kamerasına yansıdı.

Abone ol

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde teröristler tarafından bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırı anı, bir okulun güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Çınar İlçe Emniyet Amirliği ile lojmanına 13 Ocak'ta PKK'lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen, 1 polis memurunun şehit olduğu, 5 kişinin hayatını kaybettiği, 40 kişinin yaralandığı saldırıdaki patlama anı, olay yerine yaklaşık 50 metre uzaktaki Çınar İmam Hatip Anadolu Lisesinin dış ve iç güvenlik kameralarına yansıdı.

Görüntülerde, patlamayla önce bir aydınlanma, alevler ve daha sonra ortalığın tozla kaplanması yer alıyor. Patlama sırasında kameralarda sarsıntı oluşurken, bazılarında da elektrik kesintisi nedeniyle kayıt sonlanıyor.

Koridorlardaki kamera kayıtlarından ise patlamanın şiddeti daha iyi anlaşılıyor. Bu kayıtlarda, patlama nedeniyle oluşan basınçla alevlerin kırılan pencereden girerek, sınıfın kapısını parçalayışı görülüyor.

Saldırıdaki patlamanın şiddetiyle okul binasının tamamında büyük tahribat oluşmuştu.