BIST 1.454
DOLAR 8,48
EURO 10,28
ALTIN 508,01
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

CHP'nin Sancaktepe Adayı Özgen Nama, '11 bin oyumuz iptal edildi'

Anadolu Ajansı

CHP Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Özgen Nama, ilçesinde kullanılan yaklaşık 11 bin oyun, isim benzerliği nedeni ile bağımsız adaya verildiğini söyleyerek itirazda bulundu.

Abone ol

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na giden Nama, hazırladığı itiraz dilekçesini İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanlığı'na sundu. 

Dilekçede, Sancaktepe 1 ve 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'na, bütün sandıkların sayılması talebiyle aynı içerikli dilekçeler sunulduğu, 1. kurulun bu talebi kabul ettiği ancak 2. kurulun reddetmesi üzerine İstanbul İl Seçim Kurulu'na başvurulduğu hatırlatıldı. 

İlçede geçersiz oy sayılarının çok değişkenlik arz ettiği,  bir sandıkta yüksek oranda geçersiz oy bulunduğu ve birleştirme sonuç tutanakları arasında belirgin farklılıklar olduğu gerekçelerin yer aldığı dilekçede, Sancaktepe 2. İlçe Seçim Kurulu'nun oyların yeniden sayılmasına ilişkin ret kararının yeniden değerlendirilmesi talep edildi. 

İsimler karıştırıldı
Başvurusunun ardından adliye önünde bir açıklama yapan Nama, itirazları sonucunda Sancaktepe 1. İlçe SeçimKurulu'nda sayımların devam ettiğini belirterek, "Ancak, karşımıza başka bir manzara çıktı. Türkiye'de ilk defa olan bir şey. İstanbul'da bağımsız başkan adayı Özge Akman var.

İmamoğlu'nun 11 bin oyu iptal edildi
Benim ismim de Özgen Nama olduğu için, ilçemizde hem Sayın Ekrem İmamoğlu'nun 11 bin oyu, hem de benim 11 bin oyumun iptal edildiği görülmektedir.  Aynı pusulaya 2 tane mühür vurulmuş, biri CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu'na biri de Özge Akman'a vurulmuş.

Zaten okul bahçesine de gittiğimiz de vatandaş çıkınca bana sarılıyor; 'bir oy Ekrem İmamoğlu'na bir oy da Özgen Nama'ya yapıştırdım' diyorlardı. Tabii böyle olacağını düşünmüyordum. Fakat şimdi itirazımız sonucu yapılan sayımlara bakıldığında böyle bir durumla karşı karşıyayız." diye konuştu. 

Fark atacakken fark yedik
Resmi olmayan sonuçlara göre 5 bin civarı oyla seçimi kaybettiğinin görüldüğünü de aktaran Nama, "Aslında iptal edilmeyen oyları göz önünde bulundurduğumuzda, 5 bin oy fark atmamız gerekirken, 5 bin oy eksiye düşüyorum. Fakat sayım devam ediyor." ifadelerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri AK Parti ve MHP birçok il ve ilçede seçim sonucuna itiraz etti oylar yeniden sayılıyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
CHP'den İstanbul'daki geçersiz oy sayımı sonuçlarına ilişkin açıklama
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Sivas Divriği ve İmranlı'da yeniden yapılan oy sayımı sonucu
Seçim sonrası dolarda çifte gerginlik işte 3 Nisan güncel dolar kuru
Zeydan Karalar'dan "Mazbatanızı aldınız mı?" sorusuna olay cevap!
AK Parti ve MHP itiraz etti Kırklareli'nde oylar tekrar sayılacak
CHP sözcüsü Faik Öztrak açıkladı 3 ilçede sayım bitti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'dan son dakika S-400 açıklaması
Melih Gökçek, İstanbul'daki itirazlarla ilgili çok ilginç bir teklif yaptı!
İYİ Partili Cihan Paçacı'dan İstanbul açıklaması 'Millet iradesine saygısızlık'
Yorumlar 4 yorum