BIST 9.097
DOLAR 31,38
EURO 34,05
ALTIN 2.100,98
HABER /  GÜNCEL

CHP'den Davutoğlu'nun çağrısına ilk yanıt!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bekaroğlu, Davutoğlu'nun iki aylık seçim hükümeti çağrısına karşılık "Değerlendirilecek bir şey değildir'' dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun iki aylık seçim hükümeti önerisine ilişkin, "Değerlendirilecek bir şey değildir. Türkiye seçime gidiyor. Seçimlere gitmenin şartları da anayasada bellidir'' dedi.

Bekaroğlu, Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarını AA muhabirine değerlendirdi.

Başbakan Davutoğlu'nun "Biz sizden aldığımız emaneti size geri getiriyoruz' derken bu emaneti alan milletvekillerinin oylarıyla gidelim. Cumhurbaşkanımızın kararıyla değil" sözünün hatırlatılması üzerine Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da halk tarafından seçildiğini ve seçim kararı alabileceğini belirtti.

Bekaroğlu, konuyu parti kurullarında değerlendirip değerlendirmeyeceklerinin sorulması üzerine, "Değerlendirilecek bir şey değil. Türkiye seçime gidiyor. Çok fazla tartışılacak bir şey yok. Hükümet kurmadılar, seçim kararı aldılar, seçime nasıl gidileceği anayasada belli. Anayasa nasıl olacağını yazmış. Buna göre seçime gidilecek" diye konuştu.

Kurulacak bir seçim hükümetine partilerin bakan verip vermemekte serbest olduğunu aktaran Bekaroğlu, CHP ile MHP'nin seçim hükümetine katılmama yönünde karar aldıklarını bildirdi.

Bekaroğlu, ''İki ay bile değil. 1 Kasım diyorlar. Bu işi uzatmaya gerek yok. Devam etsinler'' ifadesini kullandı.