BIST 9.785
DOLAR 32,59
EURO 34,72
ALTIN 2.472,02
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'ın Başdanışmanı'ndan flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli "Ekonomide, sosyal hayatta ve güvenlikte yaşanan sıkıntıların vebali, Türkiye'yi hükümetsiz bırakan ve bunu da bile isteye yapanlarındır" dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bülent Gedikli, gündeme ilişkin kritik bir açıklama yaptı. Gedikli, yaptığı yazılı açıklamada "Ekonomide, sosyal hayatta ve güvenlikte yaşanan sıkıntıların vebali, Türkiye'yi hükümetsiz bırakan ve bunu da bile isteye yapanlarındır" dedi.

Gedikli, koalisyonun kurulamamasının nedeni olarak AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret edildiğini söyleyerek, "Türkiye'nin çıkarlarını düşündükleri iddiasında bulunuyorlar. Akla mantığa uymayan çelişkiler bunlar" diye konuştu.

EKONOMİYE İLİŞKİN KRİTİK DEĞERLENDİRME

"Türk Lirası'ndaki değer kaybı düzensiz, reel faizler kura istikrar getirmeye yetecek kadar yüksek değil ve Merkez Bankası acil faiz artırımına gitmeli diye açıklamalar yapmaya başladı” diyen Gedikli, “Arkasından hemen ana muhalefet partisinden kur maliyetini vatandaş ödeyecek açıklamaları geldi. Nasıl ahenk içindeler nasıl koordineli çalışıyorlar. Hem koalisyon kurulmasına yanaşma hem seçim hükümetine üye verme sonra da kalkıp maliyet vatandaşın cebinden çıkacak de, faiz artsın diye propagandaya başla. Türkiye'yi hükümetsiz bırakan ve bunu da bile isteye yapanların vebalidir ekonomide de sosyal hayatta ve güvenlikte yaşanan sıkıntılar. Bunların neden olduğu her sorunu her krizi yine bizler Allah’ın izniyle aşacağız” ifadelerini kullandı.

İşte Gedikli'nin o açıklamaları: 

"KAOS LOBİSİ, FAİZ LOBİSİ..."

14 yıllık siyasi istikrar boyunca ekonomide zaman zaman ortaya çıkan ‘fırsatçıları’ kimi zaman faiz lobisi, kimi zaman kaos lobisi, kimi zamanda kan lobisi diye nitelendirdiğimiz de bize komplo teorisyeni dediler. Özellikle gezi olaylarından bugüne kadar yaşananları kronolojik olarak ekonomik verilerle alt alta yazdığınızda Türkiye üzerinde oynanan oyunu çok rahat görebilirsiniz. Koalisyon masasına kırmızı çizgi ile oturup, istemeyiz diye kalkanlar şimdi de seçim hükümetine üye vermeyeceğiz diyorlar. Koalisyonun kurulamamasının nedeni olarak sürekli olarak Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan olarak göstermek isteyenler Türkiye'nin çıkarlarını düşündükleri iddiasında bulunuyorlar. Akla mantığa uymayan çelişkiler bunlar. Öncelikle Sayın Başbakan koalisyon için iyi niyetle görüşmelerini gerçekleştirmiş, akabinde anlaşma sağlanamamıştır. Arkasından bir erken seçim mecburiyeti doğmuştur ancak başta CHP ve MHP seçim hükümetine üye vermeyeceğiz diyerek asıl amaçlarını ortaya koymuşlardır.

"ASIL HEDEF EKONOMİ ÜZERİNDEN VURULMAK İSTENEN DARBEDİR"

AK Parti HDP ile seçim hükümeti kurmak zorunda bırakılarak, bu kendi seçmen tabanlarına ‘işte bakın bunlar aslında kimle ortaktı’ şeklinde propaganda malzemesi yapmak. Amaç bununla da sınırlı değil tabi asıl hedef ekonomi üzerinden vurulmak istenen darbedir.