BIST 1.210
DOLAR 7,87
EURO 9,32
ALTIN 484,91
HABER /  GÜNCEL

CHP'de istifalar devam ediyor haber bu kez kalesinden geldi

CHP'de yerel seçim öncesi istifalar devam ediyor. Dün 16 adayını daha açıklayan CHP'den istifa haberi bu kez kalesi İzmir'den geldi. Selçuk İlçe Başkanı Merve Çalışkan genel merkezi eleştirdi.

Abone ol

İZMİR'de CHP Selçuk İlçe Başkanı Merve Çalışkan, bir yıldır sürdürdüğü görevinden istifa etti. Çalışkan, belediye meclis üyeliklerinin bile genel merkez tarafından belirlendiğini öne sürerek, yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları yönetimleri ile birlikte görevi bıraktıklarını açıkladı.

Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları ile birlikte evrensel demokrasi ve hukuk kurallarına bağlılılıklarından vazgeçmediklerini vurguladı. 28 bin seçmenli bir ilçenin belediye meclis üyelerinin dahi genel merkez tarafından belirlenmek istendiğini ileri süren Çalışkan, şunları kaydetti:

"Bunun anlamı yerel demokrasi ve yerel örgütlenmenin tasfiyesinden başka bir şekilde açıklanamaz. CHP'li olmamızın tek sebebi evrensel demokrasi ve çağdaş hukuk talebimizdir. CHP bu taleplerinden hiçbir zaman vazgeçmeyecek bir parti olmakla birlikte Genel Merkez yöneticilerinin bir bölümünün bu ideallerden uzaklaştığı açıktır.

Bu nedenle, antidemokratik bu süreçte ilçe başkanlığı görevini yürütemeyeceğimi kamuoyu ile paylaşıyorum. Yönetim kurulum, kadın kolları ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulları da bu koşullarda görevlerini devam ettiremeyeceklerini bildirmiştir. Partimizin ve ülkemizin hak ettiği demokrasi kültürüne ulaşması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz."

CHP'de adaylar açıklandı istifalar başladı

ÖNCEKİ HABERLER
Şeker hastalarını iğneden kurtaracak buluş
Adet olan kadın cuma günü nasıl ibadet eder-okunacak dualar
Ergün Penbe'den Başakşehir için olay yorum: Bu sezon şampiyon olamazsa...
Almanya’da çıkan yangında beş kişi hayatını kaybetti
Şanlıurfa'da soba zehirlenmesi! Suriyeli anne ve 5 çocuğu...
Tolga Çoşkun annesi kimdir hangi filmlerde rol aldı?
Yorumlar 3 yorum