BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP Parti Meclisi'nden 'Eren Erdem' bildirisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İstanbul Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem'e, açlık grevini sonlandırması için çağrıda bulundu.

Abone ol

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkez binasında toplandı. Toplantı sırasında açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul eski Milletvekili Eren Erdem'in başlattığı açlık greviyle ilgili Parti Meclisi'nin bildirisini paylaştı. Bildiride şu ifadelere yer verildi:

"Eren Erdem, tam 219 gündür haksız, hukuksuz ve adaletsiz bir karar yüzünden cezaevinde. Eren Erdem; ceza ve adalet sisteminin çalışmadığı, yasaların işlemediği, hukuka dayanmayan, görüntüde bir yargılamayla özgürlüğünden mahrum bırakılmıştır. Arkadaşımız, 25'inci ve 26'ncı Dönem Milletvekilimiz, Parti Meclisi Üyemiz, gazeteci Eren Erdem; işte bu haksızlığa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı tepkisini göstermek ve zulme karşı susmamak için 6 gün önce açlık grevine başladı. Eren Erdem; 6 gündür sadece su ve şekerle besleniyor. 'Adalet orucu' adını verdiği eylemiyle, Türkiye'de yaşanan tüm hukuksuzluklara karşı mücadele ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Seda Ocak Survivor kimdir Sema Özdemir'in ikizi kimdir kaç yaşında?
MSB: Rusya'ya giden heyet Türkiye'ye döndü
Evine girdiği kadına tecavüze kalkıştı, yarı çıplak yakalandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, Filistin'e sırtını dönmeyecek
Beşiktaş'tan Bild gazetesinin iddiasına yalanlama
Ali Koç'tan taraftar ziyareti açıklaması: Hesap verecek nitelikte değiliz
İşte CHP'de Parti Meclisi'ne sunulan isimler
Trabzonspor - Ankaragücü maçı özet ve golleri
Kaçırıldığı iddia edilen Burcu olayında yeni gelişme
Cumhurbaşkanı Erdoğan minibüsçüleri görünce sohbet etti!
Yorumlar 1 yorum