BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, Filistin'e sırtını dönmeyecek

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Parlamentosundaki Arap milletvekillerini kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, Filistin davasına ve Filistin halkına sırtını dönmeyecektir. Elimizdeki tüm imkanları kardeşlerimizle paylaşmayı sürdüreceğiz." dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İsrail parlamentosundaki Arap kökenli milletvekillerini Huber Köşkünde kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanımız, kabulde, Filistin’de işgalin son bulması, barışın ve huzurun tesisi için elindeki tüm imkanları kullandığını belirterek, “Türkiye Filistin davasına ve Filistin halkına sırtını dönmeyecektir. Elimizdeki tüm imkanları kardeşlerimizle paylaşmayı sürdüreceğiz” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI
Cumhurbaşkanımız, kabul ettiği milletvekillerine, İsrail parlamentosunda Filistinli kardeşlerimizin iradesinin temsilcisi olarak üstlendikleri kritik görev için teşekkür etti. Cumhurbaşkanımız, İsrail parlamentosundaki Arap milletvekillerine birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye devam etmeleri çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanımız, milletvekillerine Gazze’de yaşanan İsrail zulmüne, “Yahudi ulus devlet yasasına” ve Türkiye ile ilgili sarf edilen asılsız söylemlere karşı gösterdikleri duruş için müteşekkir olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanımız, İsrail parlamentosunda kabul edilen sözde “Yahudi ulus devlet yasasının” İsrail vatandaşı Filistinlilerin de haklarını açık ve net bir biçimde hiçe saydığını belirtti.

ÖNCEKİ HABERLER
Rüyasında yardım isterken gördü 7 yıldır çocuğu gibi bakıyor
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Beşiktaş'tan Bild gazetesinin iddiasına yalanlama
İşte CHP'de Parti Meclisi'ne sunulan isimler
Trabzonspor - Ankaragücü maçı özet ve golleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan minibüsçüleri görünce sohbet etti!
Sadık'tan Fenerbahçe'ye kötü haber
Son deprem Adana Ceyhan'da büyüklüğü kaç oldu!
Malatya'da gülen olmadı
Özhaseki'nin Kılıçdaroğlu'na açtığı 'iftira' davasında son karar çıktı
Yorumlar 22 yorum