BIST 1.414
DOLAR 8,71
EURO 10,39
ALTIN 497,55
HABER /  GÜNCEL

Kaçırıldığı iddia edilen Burcu olayında yeni gelişme

NİĞDE’de amcası ile birlikte yaşayan Burcu .B.’nin (15), 8 gün önce evinin önünde zorla bir otomobile bindirilerek kaçırıldığı iddialarıyla ilgili Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Meğer Burcu kendi isteğiyle evden ayrılmış.

Abone ol

Buruc B.'nin olay tarihinden 2-3 gün sonra amcasını telefonla arayarak, evden kendi isteğiyle ayrıldığını söylediği bildirilen yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Vasisi olan amcası ile birlikte İlimiz Altunhisar ilçesi Ulukışla köyünde yaşamakta olan 01.01.2004 doğumlu B.B. nin 24.01.2019 tarihinde B.K. isimli şahıs tarafından kaçırılmış olduğu yönünde Altunhisar İlçe Jandarma Komutanlığına yapılan müracaat üzerine Bor Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Mağdur B.B. ve şüpheli B.K.'ya henüz ulaşılamamış olmakla birlikte, olayın görgü tanığı olan bir sağlık kuruluşu çalışanı tarafından mağdurun, şüphelinin sevk ve idaresindeki araca tek başına bindiği, araca binerken zorla bindiği ya da bindirildiği izlenimini veren bir halinin olmadığı beyan olunmuştur. Mağdurun olay tarihinden 2-3 gün sonra, vasisi olan amcasını telefon ile arayarak, evden kendi isteği ile ayrıldığını, herhangi bir zorlama olmadan kendi istediğiyle şüpheli ile birlikte kaçtığını beyan ettiği tespit olunmuştur."

Bor Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma ve Çocuğun Alıkonulması' suçundan başlatılan soruşturmanın devam ettiği kaydedilen açıklamada "Şüphelinin kullanmakta olduğu telefonun sinyal aldığı baz istasyonu bilgilerinin tespiti için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı'ndan talepte bulunulmak suretiyle mağdur ve şüpheliye ulaşılmaya çalışılmaktadır. Soruşturma işlemleri titiz bir şekilde yürütülmektedir” denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan minibüsçüleri görünce sohbet etti!
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Sadık'tan Fenerbahçe'ye kötü haber
Malatya'da gülen olmadı
Özhaseki'nin Kılıçdaroğlu'na açtığı 'iftira' davasında son karar çıktı
CHP Şişli adayı belli oldu Muammer Keskin kimdir?
Patlıcanın fiyatı yüzde 40 düştü
Dilencinin yaşını duyanlar kulaklarına inanamadı
Samsun'da 14 yaşındaki kız çocuğu tabancayla intihar etti
Ali Koç önce itiraf etti sonra meydan okudu
Yorumlar