BIST 1.454
DOLAR 8,32
EURO 10,12
ALTIN 500,68
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP Parti Meclisi'nde kritik isimlerin adaylığı onaylandı

CHP Parti Meclisi'nde yaklaşık adayların oylandığı Parti Meclisi toplantısı devam ediyor. Şişli'de Muammer Keskin, Kadıköy'de Şerdil Odabaşı, Beyoğlu'nda Alper Taş ve Küçükçekmece'de Kemal Çebi PM'nin onayını aldı. Kılıçdaroğlu, PM'ye isim sunulmayan yerler için ise aday belirleme yetkisi aldı

Abone ol

31 Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçimlere iki aydan az süre kala Cumhuriyet Halk Partisi'nde aday belirleme çalışmaları devam ediyor. CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından Parti Meclisi'ne (PM) sunulan Kadıköy, Beyoğlu ve Şişli adayları onaylandı. 

CHP'de MYK toplantısı sona erdi. Toplantıda PM'ye Beyoğlu Belediyesi için Alper Taş, Kadıköy için Şerdil Odabaşı, Küçükçekmece Belediyesi için Kemal Çebi ve Şişli Belediyesi için ise Muammer Keskin'in sunulması kararlaştırıldı. Bu 4 isim PM'de oylanarak partinin belediye başkan adayları oldu. 

ODABAŞI'NIN ADAYLIĞI NETLEŞTİ

Gürsel Tekin’in adaylığının gündeme geldiği Şişli’de eski SHP İlçe Başkanı Muammer Keskin ile Kadıköy'de Şerdil Odabaşı'nın adaylıkları onaylandı. Önceki PM toplantısında 30 oy alan ve bir kez daha oylamaya giren Odabaşı'nın adaylığı netleşmiş oldu. Küçükçekmece adayı Kemal Çebi de oylamadan geçti.

Maltepe'de mevcut başkan Ali Kılıç için oylama yapılacaktı ancak  ismi geri çekildi. Maltepe için Kılıçdaroğlu aday belirleme yetkisi aldı.

Dün Kılıçdaroğlu’nun adaylık teklifini kabul eden ÖDP’li Alper Taş da Beyoğlu için onaylandı.

MUHALEFET ÖNERGESİ

Kılıçdaroğlu'nun aday belirleme yetkisi aldığı belirtilen Bayraklı için muhalefet önergesi ile Erdal Aksünger aday gösterildi. Ancak Aksünger adaylığını geri çekti.

AÇIKLANMAYAN YERLER İÇİN YETKİYİ ALDI

İstanbul’da Silivri, Ankara’da Etimesgut, Muğla'da Bodrum ilçeleri için ise isim açıklanmadı. Açıklanmayan yerler için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu aday belirleme yetkisi alacak.

PM'DE KESİNLEŞEN ADAYLARIN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

AÇLIK GREVİNDEKİ ERDEM'E ÇAĞRI YAPILDI

Parti Meclisi, tutuklu bulunduğu cezaevinde açlık grevine başlayan 25. ve 26. dönem milletvekili Eren Erdem’e de bir çağrıda bulunarak açlık grevini sonlandırmasını istedi. Erdem’in haksız yere cezaevinde bulunduğu belirtilen PM açıklamasında “Biz CHP PM üyeleri olarak Eren Erdem’e sesleniyor ve ‘Halkımız bir çığlığa dönüşen sesini duydu, dört duvar arasına sıkıştırılmak istenen adalet özlemine şahit oldu’ diyoruz. Sesine ses olacağımızı, davanın her adımını dün olduğu gibi bugün de takip edeceğimizi ilan ediyor, açlık grevini sonlandırmanı istiyoruz” ifadeleri yer aldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Sude Burcu Survivor sevgilisi kim instagram pozları salladı!
CHP Parti Meclisi'nden 'Eren Erdem' bildirisi
MSB: Rusya'ya giden heyet Türkiye'ye döndü
Binali Yıldırım: Beni bilirsiniz, polemik yapmam işimi yaparım
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, Filistin'e sırtını dönmeyecek
Rüyasında yardım isterken gördü 7 yıldır çocuğu gibi bakıyor
Beşiktaş'tan Bild gazetesinin iddiasına yalanlama
Ali Koç'tan taraftar ziyareti açıklaması: Hesap verecek nitelikte değiliz
İşte CHP'de Parti Meclisi'ne sunulan isimler
Trabzonspor - Ankaragücü maçı özet ve golleri
Yorumlar