BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  CHP

CHP ittifak komisyonu kurdu! Tek aday önerisi mi gelecek

CHP, 4 dört kişilik ittifak komisyonu kurdu. Komisyon partileri ziyaret edecek ve ziyaretler sonrası raporunu yönetime sunacak. CHP seçime tek adayla gidilmesi için öneri hazırladı. Adayın liderler zirvesinde kararlaştırılması öneriliyor.

Abone ol

CHP, ttifak komisyonu kurdu. 4 kişiden oluşan komisyonda Bülent Tezcan, Mehmet Bekaroğlu, Özgür Özel ve Lale Karabıyık'ın yer aldığı öğrenildi. AK Parti-MHP ittifakında (Cumhur İttifakı) yer almayan partileri ziyaret edecek olan komisyon, ziyaretler sonrası raporunu yönetime sunacak.

CHP'DEN İTTİFAK AÇIKLAMASI
Heyete ilişkin CHP tarafından aypılan açıklama şu şekilde: "Meclis alt komisyonunda görüşülen ittifak yasa teklifindeki seçim güvenliğini zedeleyen hususlar ile seçim güvenliğinin sağlanması konusunda görüş alışverişinde bulunmak ve çalışma yapmak amacıyla kurulan heyette; Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Muharrem Erkek, Lale Karabıyık , Grup Başkanvekili Özgür Özel ile İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu yer alıyor. Siyasi partilerle görüşmelerin ardından teklifin sahibi Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi'yle de görüşme talebinde bulunulacak."

'TEK ADAY' ÖNERİSİ Mİ GELECEK?
Öte yandan  CNN Türk'ün haberine göre,  CHP, AK Parti-MHP ittifakında (Cumhur İttifakı) yer almayan partileri ziyaret ederek tek aday önerisinde bulunacak.  Buna göre adayın liderler zirvesinde kararlaştırılması öneriliyor. 

ÖNCEKİ HABERLER
Suriye'de sıcak gelişme! ABD sınıra 600 asker gönderdi
Dede Sultan filmi olay oldu! Erdoğan'ın hayatını anlatacaktı
Bomba dolar tahmini! Fırtına yükselişi öncesi...
PYD yandaşlarından Avrupa'da 43 saldırı
Buket Dereoğlu kimdir Ercan Yazgan'ın öz kızı mı?
Anaokulu ve kreşler kapandı mı Bakanlık son bilgiyi yeni duyurdu
Yorumlar 32 yorum