BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  CHP

CHP İstanbul'da Sarıgül'e şok!

CHP İstanbul ön seçim sonuçları açıklanıyor. CHP'de yüzlerce delege, 7 Haziran seçimlerinde oluşacak milletvekili aday listesi için oy kullandı.

Abone ol

CHP'de 15 milletvekili adayının genel merkez tarafından belirleneceği İstanbul'da ön seçim sonuçları açıklandı. İstanbul 3. bölgede Mustafa Sarıgül'ün yarıştığı ön seçimlerde her üç bölgede de sıralamayı milletvekilleri aldı.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul 2. Bölgede ilk sırada Aykut Erdoğdu, ikinci sırada Dursun Çiçek, üçüncü sırada Didem Engin yer alıyor. Mustafa Sarıgül'ün ön seçimi 5. sırada tamamlayacağı öne sürülüyor. Bu sonuçlara göre Sarıgül, İstanbul 2. Bölge'de 1,3,5,7 sıralar CHP Genel Merkezi kontenjanından seçildiği için 9. sıradan milletvekili adayı olabilecek. CHP'nin 2011 Genel Seçimleri'nden İstanbul 2. Bölge'den 9 milletvekiliği çıkardığı düşünülürse Sarıgül'ü zor bir seçim dönemi bekliyor.
 
CHP'DE İSTANBUL'DA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI NASIL BELİRLENİYOR
 
İstanbul’un üç seçim bölgesinde de 1, 3, 5, ve 7’inci sıra milletvekili adayları genel merkez tarafından belirlenecek. Önseçimde ilk dört sırayı alan isimler 2,4,6 ve 8’inci sıralara yerleştirilecek. İstanbul gibi İzmir ve Ankara’nın iki seçim bölgesinin ilk sıralarına da kadın adaylar getirilecek.

CHP ÖN SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI

İSTANBUL 1. BÖLGE

İstanbul 1’inci bölgede milletvekili Mahmut Tanal, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi Gamze İlgezdi ve Barış Yarkadaş ilk üç sırayı aldı.

İSTANBUL 2. BÖLGE

2. Bölge'de ilk sırada Aykut Erdoğdu, ikinci sırada Dursun Çiçek, üçüncü sırada Didem Engin yer alıyor.

İSTANBUL 3. BÖLGE

3’üncü bölgede ise Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ilk sırayı almayı başardı. İstanbul’un üç seçim bölgesinde de 1, 3, 5, 7 ve 9’uncu sıra milletvekili adayları genel merkez tarafından belirlenecek. Önseçimde ilk dört sırayı alan isimler 2,4,6 ve 8’inci sıralara yerleştirilecek. İstanbul gibi İzmir ve Ankara’nın iki seçim bölgesinin ilk sıralarına da kadın adaylar getirilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Güven Endeksi'nde çarpıcı düşüş
SMS'i bitiren uygulamalar
Ütopya’da Semih ve Tuncay arasında havuz tartışması!
Papa'dan Ermenistan'ı yıkan yanıt
Ehliyet sınav sonuçları sorgu paneli
DGS saat kaçta bitiyor sınav kaç dakika sürecek?
Yorumlar 28 yorum