BIST 1.342
DOLAR 7,88
EURO 9,38
ALTIN 458,38
HABER /  CHP

CHP Aylin Nazlıaka'nın ihracını bile beklemeden...

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın ismi ve fotoğrafı partinin internet sitesinden çıkarıldı.

Abone ol

CHP Parti Meclisi tarafından kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ankara Milletvekili Nazlıaka'nın ismi ve fotoğrafı, partinin internet sitesindeki listelerden çıkarıldı.

Pazar günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplanan Parti Meclisi (PM), "Bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resminin indirilmesi" iddialarıyla ilgili olarak Aylin Nazlıaka'nın Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevkine karar verdi.

Talebe ilişkin dosya, başkanlığını Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan'ın yaptığı YDK'ya ulaştı. YDK, 17 Şubat'ta toplanarak dosyayı inceleyecek ve Nazlıaka'dan savunmasını isteyecek. YDK'nın, iddialara ilişkin Nazlıaka'nın yanı sıra adı geçen bazı milletvekillerini de dinleyebileceği belirtiliyor.

KARARDAN ÖNCE İSMİ ÇIKARILDI

CHP YDK henüz ilk toplantısını gerçekleştirmeden, Nazlıaka'nın hem fotoğrafı hem de bilgileri partinin resmi internet sitesindeki listelerden çıkarıldı. Nazlıaka'nın ismi milletvekili listesinin yanı sıra PM listesinde de bulunuyordu.

Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, sevkin "tedbirli" olması nedeniyle bu yöntemin uygulandığını ve listelerdeki ismin askıya alındığını söyledi.

Tedbirsiz ihraç taleplerinde ismin listelerde kaldığına dikkati çeken Aksünger, YDK'nın kararına göre listelerin yeniden düzenleneceğini kaydetti.

HEM TEDBİRE HEM DE İSMİNİN ÇIKARILMASINA İTİRAZ ETTİ

Öte yandan Nazlıaka, hakkında verilen "tedb" kararı ile isminin çıkarılmasına itirazda bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Hüseyin Çelik'in son açıklamaları yine bomba!
NATO Suriye için asker gönderecek flaş karar
Erdoğan'dan Yeni Şafak ve Akit açıklaması! Dikkatle...
Şehit özel harekatçının ailesini yıkan detay!
Üniversite gençleri onu çok seviyor
Sefirin Kızı 30. bölüm fragmanı
Yorumlar 25 yorum