BIST 8.009
DOLAR 28,91
EURO 31,77
ALTIN 1.903,23
HABER /  GÜNCEL

Ceren bebeğin hüzünlü öyküsü

Kazanın en küçük kurbanı daha 1,5 aylık Ceren'di. Annesi uçağa girerken son kez öptü.

Abone ol

Atlasjet’in Isparta’nın Keçiborlu ilçesi yakınlarında düşen uçağında hayatını kaybedenler arasında bulunan 1.5 aylık Ceren bebeğin, anne ve anneannesiyle yolculuk yaptığı bildirildi. Güvenlik kamerası kayıtlarında yeralan, Melike Ceylan'ın uçağa binerken küçük kızına verdiği öpücük, yüreklerdeki acıyı bir kat daha dağladı.

HABERİ ALAN ACILI POLİS OLAY YERİNE KOŞTU

Isparta'nın Eğirdir İlçesi'nde görev yapan polis memuru Bülent Ceylan, kazada eşi 27 yaşındaki Melike Ceylan, 1.5 aylık kızı Ceren Ceylan ve kayınvalidesi 57 yaşındaki Ayşe Şentürk'ü kaybetti. Ceylan'ın eşi hamileliğinin son aylarında İstanbul'da oturan annesinin yanına gittiği, bebeğini Gaziosmanpaşa Hastanesi'nde dünyaya getirdiği belirtildi.

Melike Ceylan, lohusalık dönemini İstanbul'da geçirdikten sonra dün akşam, bebeğine bakmasına yardım etmek için bir süre yanında kalacak olan annesi ve kızını alarak düşen uçağa bindi. Acı haberi alan Bülent Ceylan, enkazın bulunduğu alana koştu.

KIZININ ÖLÜM UÇUŞUNU İZLEDİ

İstanbul Acıbadem Hastanesinde eczacı olduğu bildirilen Sibel Uysal hafta sonu tatili için Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde yaşayan ailesini görmek üzere Isparta'ya geliyordu.  Annesi uçağın alçaldığını gördü ama...

UÇAĞIN ALÇALDIĞINI GÖRMÜŞLER

Sibel Uysal'ı karşılamak üzere annesi Meral ve babası Yusuf Uysal'ın dün
geceden bu yana Süleyman Demirel Havalimanı'nda bekledikleri ve ailenin uçağın inişe geçtiği geçtiği sırada alçalmaya başladığını gördükleri belirtildi.

Sabah saatlerinde kazanın olduğu Türbetepe'ye giden aile daha sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi acil servisi önüne geldi.

NE OLUR YARALI GEL

İstanbul'da Diş Hekimliği'nde öğrenim gören ve İstanbul'da ablası Sibel
Uysal ile yaşayan Abdullah Uysal da, kazanın ardından, uçakta hayatını kaybeden yolcuların yakınları için kaldırılan THY uçağıyla Isparta'ya geldi.

Abdullah Uysal, acil servis önünde bekleyen anne ve babasıyla gözyaşları arasında kucaklaştı. Anne Meral Uysal, ''İçim yandı. Arızalı uçakla gönderdiler. Evimizin neşesi; n'olur dağdan yaralı gel'' diye feryat etti.
Bu arada kazada hayatını kaybeden yolcu yakınlarının hastane önündeki
bekleyişleri sürüyor. Hastane yönetimi acil servis önünde bekleyen acılı ailelere çay, kahve servisi yaptı.


TORUNUNU GÖRMEYE GİTMİŞTİ

Uçakta bulunan Burdurlu tekstil imalatçısı ve perakende satış yapan bir mağazası bulunan 53 yaşındaki Mustafa Çalışkan, 2 çocuk babasıydı. Eşi Naile Çalışkan ile İstanbul'da öğretmen olan oğlunun yeni doğan bebeğini görmeye giden Çalışkan, eşini orada bırakarak Burdur'a dönüyordu.

Burdurlu nakliye şirketi sahibi Fettah Özsoy'un oğlu Erciyes Üniversitesi Makine Bölümü mezunu 22 yaşındaki Şakir Özsoy ise İstanbul'da staj yaptığı firmadan hafta sou için izin alarak ailesini ziyarete geliyordu.