BIST 1.420
DOLAR 8,33
EURO 10,01
ALTIN 478,05
HABER /  MEDYA

Cemaat - AK Parti savaşı ABD işi mi?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı İbrahim Karagül yazdı. "Amerika, dünyayı dinliyor" dedi, ekledi: "Cemaat-iktidar kavgasından büyük bir tehlike var. Fert fert herkes tehdit altında..."

Abone ol

İNTERNET HABER - Yeni Şafak Gazetesi Yazarı İbrahim Karagül, Amerika'nın derin istihbarat yapısının, gezegeni kendi çıkarına tehdit ettiğini yazdı. Karagül, "Türkiye büyük ihaneti görmeli" dedi ve diplomatik misyonla 40'a yakın dünya liderinin dinlendiğini iddia etti.

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı, "Dinlemelerle elde ettikleri bilgi gücünü elinde bulunduranlar, ülkelere, liderlere, şirketlere istedikleri her türlü şeyi yaptırabilecek güçteydi" diyerek genel bir profil çizdi.

Ardından iddialarını özele indirdi ve, "Türkiye, bu tehlikenin ne kadar farkında, emin değilim. Ama kesinlikle Türkiye içi bir iktidar hesaplaşmasının çok ötesinde bir düşman, bu milletin karşısına dikildi" diye yazdı.

TÜRKİYE BU İHANETİ GÖRMELİ

İbrahim Karagül'ün çarpıcı tespitlerle dolu yazısından bir bölüm şöyle:

17 Aralık'tan bu yana yaşananlar, 'paralel devlet' tartışmaları, siyasi iktidarı devirmeye ayarlı 'darbe koalisyonu' gözlerimizi açtı. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'na (TİB) paralel fiber hat döşeyen, onlarca ilden dinleme yapan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sırlarını klonlayan, emniyet ve yargı başta olmak üzere devletin bütün birimlerinde yuvalanan, elindekini darbe yapacak ölçüde şantaj olarak kullanabilen, dinlemeleri 'biz yasadışı hareketleri izliyoruz' bahanesiyle savunabilen, 'devlet' dediğimiz iktidar alanını bir tarafa itip o malum küresel güç adına korsan 'devlet kuran' bir yapıyla karşı karşıyayız.

AK Parti-Cemaat çatışmasıyla sınırlı değil bu durum. Birileri, küresel iktidar adına Türkiye için bir ihale almış, yıllardır onların koruması altında bu çalışmaları yürütmüş, gelen bir işaretle harekete geçmiştir.

İLK OPERASYONU TÜRKİYE'DE YAPIYORLAR

Dünyayı kasıp kavuran NSA skandalının Türkiye ayağı AK Parti-Cemaat çatışmasıyla deşifre olmuştur. Yıllardır devam eden bu küresel hazırlığın ilk operasyonu belki de bugün Türkiye'de yürütülüyor.

Bu vahim durumun yeterince anlaşılabildiği kanaatinde değilim. Bu yüzen de, önümüzdeki dönemde çok daha çarpıcı gelişmelere hazırlıklı olmayı öneriyorum. Sadece hükümete darbeyle sınırlı değil, bu karanlık merkezin yepyeni bir Türkiye projesiyle karşı karşıyayız.

HERKESİ DİNLİYORLAR

Sadece AK Parti değil, her birey, her siyasi parti, her şirket, her STK tehdit altındadır. Büyük bir ihanetle yüz yüze Türkiye. NSA operasyonunun arkasındaki güç kimse, AK Parti-Cemaat çatışmasının arkasında da, darbe girişiminin arkasında da, siyasi ve ekonomik dizayn projesinin arkasında da o var.

ABD'NİN NSA PROJESİ BU

Bugün bu kalkışmayı canhıraş bir şekilde savunanlar, bu ülkeye ya da bir çok kişi ve kuruma zarar verebilir. Başarılı gibi de görünebilirler. Ama yarın, er ya da geç bu ihanetin figüranları olduğu ortaya çıkacak ve çok ağır bir bedel ödeyeceklerdir. Bu millet bu bedeli ödetecektir.

Evet, NSA'nın küresel ölçekte istihbarat operasyonunun Türkiye ayağı deşifre olmuştur ve tahminim savaş bundan sonra bu eksende devam edecektir.

İbrahim Karagül'ün yazısının tamamını okumak için...

ÖNCEKİ HABERLER
Ali Şen Kim Milyoner Olmak İster’de
Anneler Günü için süper fırsatlar!
1 Ocak 2014 milli piyango AMORTİ sonuçları
Yılmaz Özdil'den 'imamlı paralel devlet' yazısı!
Japonları korkutan rekor
100 yıllık tarih yollara çıkmaya hazırlanıyor
Yılbaşı özel çekilişi BİLET SORGULAMA
Emlak vergilerine iki katı zam geliyor!
Sigara içerken uyuyakaldı, hayatını kaybetti
Kanaat önderinden Erdoğan’a destek
Yorumlar 27 yorum