BIST 1.141
DOLAR 8,12
EURO 9,60
ALTIN 497,61
HABER /  GÜNCEL

Çavuşoğlu'ndan sert çıkış: Finike portakalı gibi ezer geçeriz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ''Türkiye'nin önünü kesmek isteyen içerde ve dışarıda hainler var. Haklı olduğumuz yerde hiçbir engeli tanımayız. Hiç kimsenin karşısında boyun eğmeyiz. Karşımıza çıkanları ezer geçeriz. Onların hepsini Finike portakalı gibi ezer geçeriz.'' dedi.

Abone ol

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin haklı olduğu yerde hiçbir engeli tanımayacağını belirterek, "Hiç kimsenin karşısında boyun eğmeyiz. Karşımıza çıkanları ezer geçeriz. Onların hepsini Finike portakalı gibi ezer geçeriz" dedi. Çavuşoğlu ayrıca, Hollanda'nın (Hollanda Temsilciler Meclisinin kararı) 1915 kararına ilişkin yaptığı açıklamada ''Hollanda, Türkiye'yi kazanmak için adımlar atmalı. Kararın hiçbir bağlayıcılığı yok.'' ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Finike ilçesinde belediyenin beton santralinin açılışına katıldı. Ak Parti Antalya milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve vatandaşların katıldığı törende konuşan Çavuşoğlu, Türkiye'yi güçlendirmek için adeta seferberlik halinde daha çok çalışacaklarını söyledi. Türkiye'nin milletine, ümmete ve mazlum halklara karşı sorumlulukları olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, Türkiye'nin önünü kesmek isteyen içerde ve dışarıda hainler olduğunu söyledi.


Çavuşoğlu, "Türkiye'nin ayağına adeta pranga vurmak isteyen, önüne set vurmak isteyen ülkelerin ve değişik terörist grupların var olduğunu anlatmamıza gerek yok. Milletimiz her şeyin farkında. Bütün engellerin üstesinden gelmemiz için çok güçlü olmamız lazım. Güçlü olursak teröristleri bertaraf ederiz, tıpkı şimdi yaptığımız gibi. Bu millet yeri geldiğinde tüm dünyaya kafa tutmasını bilir. Haklı olduğumuz yerde hiçbir engeli tanımayız. Hiç kimsenin karşısında boyun eğmeyiz. Karşımıza çıkanları ezer geçeriz. Onların hepsini Finike portakalı gibi ezer geçeriz. Bugün yaptığımız gibi" diye konuştu.

'CEZAYİR'İ FETÖ'YE DAR EDECEĞİZ'
"Masaya gelmek isteyeni masaya çekeriz ama hainleri toprağa gömeriz" diyen Çavuşoğlu, şöyle dedi:

"Afrin'e de gömeriz, Fırat Kalkanı bölgesine gömeriz. FETÖ'nün de dünyada nerede olursa olsun peşindeyiz. 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşatanlardan hesap soracağımıza yönelik milletimize sözümüz var. Cezayir Dışişleri Bakanı geldi, Cumhurbaşkanımız ile pazartesi Cezayir'e gideceğiz. Cezayir'de de bir hareketlilik başladı. O hainlere Cezayir'i de dar edeceğiz. Milli duruş sergileyen tüm siyasilere güvenin. Devlet Bahçeli'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a, Binali Yıldırım'a ve bizlere güvenin."

HOLLANDA'NIN SKANDAL KARARINA TEPKİ
Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda Parlamentosu'nun 1915'te yaşananları, soykırım olarak tanımasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Hollanda'nın aldığı kararın hiçbir bağlayıcılığı yok. Hollanda, Türkiye'yi kazanmak için adımlar atmalı.'' şeklinde konuştu.

Ömer Çelik'ten sert AB çıkışı: Buradan meydan okuyorum

ÖNCEKİ HABERLER
Uyuşturucu satıcısının üzerinden bakın ne çıktı!
CHP'li vekiller Alpullu şeker fabrikası önünde
Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü taşeron işçi kesin-red listesi
Başbuğ'la ilgili olay iddia! Afrin tepkisinin perde arkasında bakın ne var
Kastamonu MEB Okulları taşeron işçi kesin-red listesi
Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu Diyanet açıklaması
Yorumlar 40 yorum