BIST 4.874
DOLAR 18,63
EURO 19,41
ALTIN 1.051,84
HABER /  GÜNCEL

Canlı bombanın görüntüsü ortaya çıktı

Habertürk Sultanahmet'i kana bulayan canlı bomba olduğu öne sürülen kişinin 5 Ocak tarihli görüntülerine ulaştı.

Abone ol

Sultanahmet'i kana bulayan teröristin Suudi Arabistan doğumlu Suriye vatandaşı Nabil Fadli olduğu belirlenmişti. Fadli'nin görüntüsü ortaya çıktı.

Habertürk gazetesi, Sultanahmet Meydanı'nda 10 kişinin öldüğü 15 kişinin de yaralandığı canlı bomba saldırısını gerçekleştiren terörist Nabil Fadli'nin görüntülerine ulaştı.

GÖRÜNTÜLER İSTANBUL'DA KAYDEDİLMİŞ

IŞİD'li olduğu açıklanan teröriste ait olduğu öne sürülen görüntüler, 5 Ocak 2016'da İstanbul'da kaydedilmiş. 5 Eylül 1988 doğumlu Nabil Fadli'nin Türkiye'ye kısa süre önce girdiği ve IŞİD'in bir hücresinden olduğu sanılıyor.

7 GÜN ÖNCE ZEYTİNBURNU'NDA KALMIŞ

Yapılan incelemede Suriye'den Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra 5 Ocak Salı günü sığınmacı olarak Zeytinburnu Göç İdaresi Başkanlığı'na yanında 4 kişiyle giderek parmak izi veren 1988 Suudi Arabistan doğumlu Nabil Fadlı'ya ait olduğu tespit edildi.

VERDİĞİ ADRESTE BİRKAÇ GÜN KALIP SIR OLDU

Emniyet yetkilileri, canlı bomba Fadlı'nın daha önceden hiç kaydının bulunmadığını belirterek, Fadlı'nın sığınmacı olarak yaşayacağını belirttiği adreste sadece birkaç gün kaldıktan sonra ayrıldığını belirledi. İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri canlı bomba Fadli'ye yardım eden kişileri ve sığınmacı talebi sırasında yanında bulunan kişilerin yakalanması için çalışmalara aralıksız devam ediyor.

PARMAK İZİ ALINMIŞ

Canlı bombaya ait olduğu belirtilen bir parmağın, bazı işlemler için parmak izi veren Nabil Fadli ile eşleştiği belirlendi.