BIST 1.321
DOLAR 8,00
EURO 9,53
ALTIN 465,09
HABER /  POLİTİKA

Çankaya'da güvenlik toplantısı! FLAŞ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde güvenlik zirvesini topladı.

Abone ol

Rusya'nın hava sahasını ihlali sonrası Başbakanlık'ta bir güvenlik zirvesi yapıldı... Rusya'nın Türk hava sahasını ihlalleri Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yaklaşık üç saat süren güvenlik toplantısında ele alındı.

Çankaya Köşkü'nde yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: "Toplantıda Suriye'de yaşanmakta olan gelişmeler, Türkiye-Suriye sınır bölgesindeki hava ihlalleri de dahil olmak üzere detaylı bir şekilde ele alınmıştır. Bundan sonra sınır bölgesinde herhangi bir ihlalin yaşanması durumunda atılacak adımlar değerlendirilmiştir. NATO Konseyi'nde bugün yapılan görüşmeler ve sonrasında Türkiye ile dayanışma ifade eden açıklama memnuniyetle karşılanmıştır.

Toplantıda Suriye ve Irak topraklarından ülkemize yönelen terör tehdidi ile yurt içinde sürdürülmekte olan terörle mücadele operasyonlarında gelinen son durum ayrıntılı bir şekilde görüşülmüştür. Vatandaşımızın güvenliğini sağlamak ve terör tehdidini bertaraf etmek için operasyonlar kararlılıkla devam ettirilecektir."

Başbakan Davutoğlu başkanlığındaki toplantıya, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş, Adalet Bakanı Kenan İpek, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral İbrahim Yaşar, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, AK Parti İstanbul milletvekili Ali Sarıkaya, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Vekili Ahmet Muhtar, Emniyet Genel Müdür Celalettin Lekesiz, Başbakanlık Basın Başmüşaviri Osman Sert, Başbakanlık Başmüşaviri Hatem Ete ve Başbakanlık Dışişleri Danışmanı Kemal Öken katıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Yasin Börü davasında ilk duruşma
Diyarbakır'da askeri araca saldırı
Davutoğlu, Samsun'da 1 Kasım için start verdi!
Erdoğan'dan IŞİD uyarısı: Cihatçı demeyin!
Van'dan acı haber! Polis memuru şehit!
31 Aralık tatil mi 2020 yarım gün mü olacak?
Yorumlar 8 yorum