HABER /  GÜNCEL

Cami katliamcısı Brenton Tarrant, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit etmiş!

Yeni Zelanda'da camide katliam yapan saldırgan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "İnsanımızın en eski düşmanını" diye tanımlayıp ölümle tehdit etmiş.

Abone ol

Yeni Zelanda'nın ChristChurch kentindeki iki camiye, cuma namazı sırasında silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda 49 kişi yaşamını yitirirken 48 kişi de yaralandı. Saldırgan Brenton Tarrant, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı "İnsanımızın en eski düşmanını" diye tanımlayıp ölümle tehdit etmiş.

"Şahsımı'da hedef alan katil..."

Saldırıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizi milletimizi ve şahsımı da hedef alan katilin temsil ettiği anlayışın Batı toplumlarını bir kanser gibi hızla ele geçirmeye başladığı açıktır." dedi.

70 sayfalık manifesto

Yeni Zelanda'da camiye saldırıyı gerçekleştiren saldırganın, kendi YouTube sayfasından 70 sayfalık bir manifesto yayınlandığı da ortaya çıktı. Manifestoda, "Konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak" ifadeleri yer alıyor.

Türkleri de tehdit ettiği bölüm!

Saldırıyı 2 yıl önce planlayan Tarrant'ın manifestosunda Türklerle ilgili bir bölüm de yer alıyor. "Türklere" başlıklı bölüm şöyle:

"Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz'ın Doğu yakasında."Ama Boğaz'ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak"

"Merkel ve Erdoğan'ı öldür"

"Yüksek profilli düşmanları öldür" başlıklı bölümdeyse Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadeler yer alıyor. Saldırgan'ın Erdoğan'ı "insanımızın en eski düşmanının ve Avrupa'daki İslamcı grubun lideri" sözleriyle tanımladığı görülüyor.

İşte manifestoda yer alan ifadeler:

"Toplumlarımız içinde özgürce dolaşan ama düşman olduğu çok bilinen uluslar var. Başları dik, kendilerini dokunulmaz sanarak geziyorlar. Ne kadar hatalı olduklarını çok yakında anlayacaklar. Hainler, haince öldürülmeyi hak ediyor. 3 yıl da sürse 30 yıl da sürse bu insanlar ırkımıza yaptıkları saldırıların bedelini ödemeliler. Drone'lara bağlı patlayıcılar, motorsiklette silahlar, ne yöntem gerekirse bu hainlere bedelini ödetmeye, kullanılmalıdır. Merkel, beyaz karşıtı ve alman karşıtı her şeyin anası olarak listemin başında. Onun kadar Avrupa'ya zarar veren az kişi var. Erdoğan, insanımızın en eski düşmanının ve Avrupa'daki İslamcı grubun lideri. Bu savaş ağası, Avrupa'yı işgal eden askerlerini ziyaret ettiğininde kanının son damlasını görmeli. Onun ölümüyle Avrupa'da bulunan Türk işgalcilerden kurtulmuş olacağız. Aynı zamanda Rusya'yı da güçsüzleştirip, NATO'nun da bölünmesini sağlamış olacağız. Sadık Han, Londra'nın belediye başkanı, aynı zamanda İngiliz insanların etnik yozlaşmasının sembolü. Pakistanlı Müslüman, şu anda Londra halkının temsilcisi olarak o koltukta oturuyor. Londra, İngiltere'nin kalbi. Başka bir sebebe gerek var mı bu işgalciden kurtulmak için?"

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Cami saldırısı sonrası Demba Ba isyan etti
Microsoft Windows 10 kullananlara uyarı! Hemen kaldırın
Evlenene devletten 68 bin 559 lira destek!
Spor camiasından kınama mesajları
Süt dişlerine kanal tedavi işlemi yapılır mı?
2020 KPSS sınavı ne zaman ÖSYM sınav takvimi
Yorumlar 4 yorum