Haber

GÜNCEL İBB hizmetlerinin 2020 tarifesinde yüzde 15'e varan zam İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin meclis toplantısından zam kararı çıktı. İBB hizmetlerinin 2020 tarifelerinde yüzde 15'e varan zamlar yapıldı.
Chp CHP'de önce Rahmi Turan, şimdi de vali krizi çıktı Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın 'Beştepe'ye giden CHP'li' iddiası sonrası parti içi tartışmalar yaşayan CHP'de şimdi de vali krizi patlak verdi.
DÜNYA İngiltere, Türkiye- Libya anlaşmasından rahatsız oldu İngiltere'nin tirajı yüksek gazetesi The Guardian, Türkiye'nin Libya ile imzaladığı Doğu Akdeniz mutabakatını manşetine taşıdı. Guardian, Türkiye'nin Libya ile vardığı anlaşma için İngiltere'nin zor duruma düşeceğini...
GÜNCEL Erdoğan: Bir avuç insan dışında kimse buna ses çıkarmadı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan, 'Kaleminden kan ve nefret damlayan birine Nobel edebiyat ödülü verildi' diyerek bir avuç insan dışında kimsenin de buna sesini çıkarmadığına vurgu...
Yerel Kahramanmaraş'ta bakımevindeki görüntüler dehşete düşürdü KAHRAMANMARAŞ’ta özel bir bakımevinde kaydedildiği iddia edilen ve yaşlı bir adamın kafasında kurtçuklar türediği görülen görüntüler dehşete düşürdü.
POLİTİKA Savunma Sanayii İcra Komitesi savunma projelerini karara bağladı Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik elektronik harp, yazılım, muhabere, silah, mühimmat ile muhtelif platformlara...
DÜNYA ABD Senatosu sözde "Ermeni soykırımı" tasarısını kabul etti Daha önce 3 kez engellenen sözde "Ermeni Soykırımı" tasarısıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. ABD Temsilciler Meclisi'nden geçtiğimiz aylarda geçen "Ermeni Soykırımı" tasarısı ABD Senatosu'ndan da oybirliği ile geçti.
GÜNCEL ABD Senatosu'nun skandal kararına Türkiye'den art arda tepkiler ABD Senatosu'nun 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan karar tasarısını kabul etmesine ilişkin Türkiye'den peş peşe sert mesajlar geldi.
DÜNYA ABD Başkanı Donald Trump'dan Greta Thunberg'in Yılın Kişisi seçilmesine tepki ABD Başkanı Donald Trump, 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg'in Time dergisi tarafından 'Yılın Kişisi' seçilmesini 'gülünç' olarak niteledi. Time dergisinin 'Yılın Kişisi' adayları arasında bu yıl Trump da yer alıyordu.
POLİTİKA Rusya'dan ABD'nin Türkiye'ye yaptırım tehdidine tepki Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesinin Türkiye'ye Rusya'dan S-400 hava savunma füze sistemi alması ve Suriye'deki adımlarından dolayı yaptırım öngören yasa tasarısını kabul etmesine ilişkin...
EKONOMİ Bakanlık'tan 'kart bilgileri çalındı' iddialarına açıklama Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, binlerce kişinin kredi kartı bilgilerinin çalındığı iddiasıyla ilgili, "Bankalarla iletişime geçildi, kart bilgilerinin tamamının sızdırılması söz konusu değil" dedi.
Yerel İBB Meclisinde kişisel verilerin istenmesi tartışıldı İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bilgi İşlem Müdürlüğünün, BELBİM, Spor AŞ, İGDAŞ, İSKİ ve İSPARK'a abone olan vatandaşlara ait bilgilerin, yapılacak protokol kapsamında İBB ile paylaşılmasını istemesi, Belediye Meclis toplantısında tartışmaya...
DÜNYA Fransa'da Macron karşıtları yeniden sokaklarda Cumhurbaşkanı Macron yönetiminin emeklilik reformu Paris başta olmak üzere çeşitli kentlerde bir kez daha protesto edildi.
DÜNYA Nijerya'da grev nedeniyle 24 saatten uzun süredir elektrikler kesik Nijerya'da elektrik çalışanlarının greve gitmesi nedeniyle ülkede 24 saatten fazla süredir elektrik verilmiyor.
GÜNCEL Yunan askerleri göçmenleri Türkiye sınırına böyle taşımış! Yunan askerinin göçmenleri yasa dışı yollarla Türkiye tarafında bıraktığı görüntüler ortaya çıktı. Görüntüler Alma Der Spiegel dergisinde yayınlandı.
DÜNYA Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales Arjantin'e iltica etti Arjantin Dışişleri Bakanı Felipe Sola, Bolivya'da muhalefet ve ordunun baskısıyla istifa eden Devlet Başkanı Evo Morales'in sığınmacı olarak Arjantin'e geldiğini açıkladı.
EKONOMİ Borsa İstanbul 110 bin puanın üzerine çıktı Borsa İstanbul'da endeks Nisan 2018'den bu yana ilk kez 110 bin puanın üzerine çıktı.
Emlak Bakan Murat Kurum ve Berat Albayrak imzaları attı! 100 bin konut tamam Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak arasında protokol imzalanarak her yıl 100 bin sosyal konut projesinin ilk adımı atıldı.
EKONOMİ Ekonomistler Merkez Bankası'nın faiz kararını değerlendirdi! Ekonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) açısından 2020'nin ilk yarısında bekle-gör temasının öne çıkacağını ve yılın tamamında ölçülü indirimlerin olabileceğini ifade etti.
POLİTİKA Apo'nun yeğeni Ömer Öcalan'ın Meclis konuşmasına 3 partiden sert tepki HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan’ın Meclis’te yaptığı konuşma 3 partinin sert tepkisine neden oldu. Ak Parti, MHP ve İYİ Partili milletvekilleri Öcalan'a “Yazıklar olsun, utanmaz herif, bebek katili, Allahsız kitapsızlar”...