Haber

MEDYA Cübbeli Ahmet Hoca'dan koronavirüs eleştirisi Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Türkiye'de artık gittikçe ilerleyen korona virüs salgını ile ilgili konuştu.
GÜNCEL Milli Dayanışma Kampanyası'nda toplanan miktar belli oldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında şimdiye kadar 552 milyon 529 bin 912 lira toplandı.
GÜNCEL Dr. Savaş'tan Türkiye'yi korkutan koronavirüs tahmini Toplum Sağlığı-Genombilim Uzmanı Dr. Serdar Savaş, Türkiye'nin koronavirüs tablosunu değerlendirdi. En iyi ihtimalle 5 bin kişinin koronavirüsten hayatını kaybedeceğini ileri süren Savaş, bu rakamın 20 bine kadar çıkabileceğini iddia...
GÜNCEL Prof. Dr. Taşçıoğlu koronavirüse yenik düştü İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşçıoğlu hayatını kaybetti. Taşçıoğlu bir süredir çalıştığı hastanede koronavirüs tedavisi görüyordu.
GÜNCEL Türkiye'de corona virüslü vaka sayısı kaç oldu? Bakan Koca açıkladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından son dakika bilgilerini verdi. Türkiye'de yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 277'ye yükseldiğini açıklayan Bakan Koca, toplam vaka...
GÜNCEL Koronavirüs'ün illere göre dağılımı açıklandı! İstanbul'un sayısı inanılmaz Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin tüm illerindeki koronavirüs vaka sayılarını gösteren haritayı ilk kez paylaştı. En çok vaka açık farkla İstanbul'da. Onu İzmir, Ankara, Konya, Kocaeli ve Sakarya illeri izliyor.
SAĞLIK Avrupa'da koronavirüs nedeniyle 108 Türk hayatını kaybetti Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Avrupa genelinde 108 Türk hayatını kaybetti.
GÜNCEL THY seferlerini 1 Mayıs'a kadar durdurdu THY Genel Müdürü Ekşi, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yurt dışı ve yurtiçi tarifeli seferlerinin yeni bir karar ile 1 Mayıs tarihine kadar durdurulduğunu açıkladı.
Chp İmamoğlu, sokağa çıkma yasağı getirilmesi çağrısını yineledi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın İstanbul'daki vaka sayısını açıklamasının ardından "En azından İstanbul'a özel bir sokağa çıkma kısıtlaması kararı gecikmeden alınmalıdır" ifadelerini...
GÜNCEL Süleyman Soylu: Şehirler arası seyahati zorlaştıracağız Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracaklarını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bizim vatandaşa mesajımız çok net. Şehirlerden şehirlere gitmeyin" dedi.
SAĞLIK Koronavirüs tedavisinde kullanılan immün plazma teminine ilişkin açıklama Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'dan etkilenenlerden uygun görülenlerin tedavisinde kullanılacak "immün plazma temini"ne ilişkin kriterler belirlendi.
SPOR UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını askıya aldı UEFA, koronavirüs salgını sebebiyle UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi başta olmak üzere tüm organizasyonları ikinci bir açıklamaya kadar askıya aldı.
EKONOMİ Altının kilogramı 340 bin 500 liraya yükseldi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasasında (KMKTP) standart altının kilogramı 340 bin 500 liraya yükseldi.
Yerel Adana koronavirüs vaka sayısı! Kayseri'de yüzü geçti Osmaniye ve Karaman sayısı ADANA'da coronavirüs vaka sayısı 197 olarak duyuruldu. Osmaniye'de 31, Karaman'da 12, Kayseri'de 109, Aksaray'da 4 ve Afyonkarahisar'da 11 vaka tespit edildi.
POLİTİKA Ücretli öğretmenler ek ders ücreti alacak mı? Bakan Berat Albayrak açıkladı Hazine ve Maliye Bakanı Bakan Albayrak, "Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini de bu süreç boyunca yapmaya devam edeceğiz." açıklaması yaptı.
SPOR Cristiano Ronaldo karantinada Kuran-ı Kerim okumaya başladı Juventus'ta forma giyen Cristiano Ronaldo, “Karantinadayken insan kendisiyle başbaşa kalıyor bu sürede çok kitap okudum, çok düşündüm.. şimdi de Kuran-ı Kerim okumaya başladım.” dedi.
Yerel Konya'da vaka sayısı kaç? Hatay-Manisa ve Uşak koronavirüs hasta sayısı KONYA en yüksek koronavirüs vaka sayısına sahip illerden biri. Sağlık Bakanlığı açıklamasına göre Konya'da 584 hasta var. Osmaniye'de 31, Kilis'te 16, Hatay'da 22, Uşak'ta 38 ve Manisa 65 açıklandı.
GÜNCEL Ankara coronavirüs vaka sayısı kaç? Kırıkkale, Aksaray, Nevşehir ve Yozgat da var ANKARA, İstanbul ve İzmir'in ardından en çok vaka sayısına sahip 3. il olarak açıklandı. Ankara'da koronavirüs hasta sayısı 712 olarak duyuruldu. Kırşehir'de 4, Nevşehir'de 18, Kayseri'de 109, Aksaray'da 4, Yozga'tat 13, Kırıkkale'de 22 hasta...
SAĞLIK Çin koronavirüs salgınının boyutlarını örtbas etti iddiası ABD istihbaratının Çin'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin vaka ve ölü sayılarını olduğundan az göstererek salgının gerçek boyutlarını örtbas ettiği sonucuna ulaştığı iddia edildi.
Yerel Sivas koronavirüs vaka sayısı! Malatya- Erzincan - Gaziantep ve Urfa da var SİVAS'ta koronavirüs hasta sayısı 67 olarak açıklandı. Şanlıurfa'da 33, Kahramanmaraş'ta 15, Adıyaman'da 26, Malatya'da 49, Erzincan'da 17, Gaziantep'te ise 37 vaka bulunuyor.