Haber

Yerel Zonguldak koronavirüsten ilk kaybını verdi 22 pozitif vaka var Türkiye'de koronavirüsten ölümlerde artış yaşanırken, kentte koronavirüs teşhisi konan 62 yaşında bir kadının hayatını kaybetti. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 22 pozitif vakanın tedavi gördüğünü söyledi.
Yerel Çorum'da 86 yaşındaki adam polislerden önce ilaç sonra kendisini evlendirmelerini istedi ÇORUM’da, 155 polis hattını arayan Celal Fakı (86), biten ilaçları için sipariş verdi. Fakı, eczaneden aldıkları ilaçlarını getiren polis ekiplerinden kendisini evlendirmeleri için yardım istedi.
GÜNCEL Adalet Bakanlığı'ndan koronavirüs kararı! Cezaevlerindeki tedbirleri 2 hafta uzattı Adalet Bakanlığı, koronavirüsle mücadele kapsamında cezaevleri için alınan tedbirlerin süresini Bilim Kurulu'nun önerisiyle iki hafta daha uzattı. Cezaevlerindeki tüm görüşler, cezaevleri arası nakiller, aile görüşme odalarının kullanımı iki hafta...
SAĞLIK Prof Dr. Mehmet Öz kononavirüs aşısı için tarih verdi ABD'de yaşayan cerrah Prof Dr. Mehmet Öz, konuk olduğu ünlü işletmeci Nusret'in Instagram hesabında 6 ay sonra koronavirüsün hem ilacının hem de aşısının bulanacağını açıkladı.
GÜNCEL THY'den iç hat seferleriyle ilgili açıklama! 23.59'dan itibaren başlıyor Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, koronavirüs salgınıyla mücadele için alınan önlemler kapsamında iç hat seferlerinin bugün saat 23.59'dan itibaren İstanbul ve Ankara'dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırıldığını...
Yerel Beştepe'deki 'özel Cuma'nın cemaatinde kimler vardı? Murat Çelik açıkladı Beştepe'de kılınan özel Cuma namazıyla ilgili tartışmalar sürerken Posta yazarı Murat Çelik, bugünkü köşesinde Türkiye'de bir ilk olan bu Cuma namazında kimlerin olduğunu yazdı.
Yerel İstanbul'da toplu taşımada seyrek oturma düzeni İSTANBUL'da toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanması yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında artırıldı.
SAĞLIK Erdoğan talimat vermişti! 81 ilin valiliklerinde pandemi kurulları toplantısı 9'da başladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat ile İçişleri Bakanlığı'nın dün aldığı koronavirüsle mücadelede yeni kararlar bugün uygulamaya koyulmaya başlandı. Bu kapsamda tüm valiliklerde bugün saat 09.00’da önce il idare kurulları ardından...
GÜNCEL TSK'dan Metina bölgesine operasyon! 8 PKK'lı terörist öldürüldü Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Metina bölgesinde 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
SAĞLIK Samsun'da süper bulaştırıcı onlarca kişiye koronavirüs bulaştırdı Prof. Dr. Mustafa Çetiner, CNN Türk'te Başak Şengül'ün sunduğu 'Akıl Çemberi' programında Samsun'da koronavirüse yakalanan bir hastanın onlarca insana bulaştırdığını açıkladı.
EKONOMİ IMF Başkanı Georgieva: 2009'dan daha kötü bir resesyona girdiğimiz belirginleşti Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, koronavirüs salgını nedeniyle "2009'da olduğu gibi belki de ondan daha kötü bir resesyona girdiğimiz belirginleşti." açıklaması yaptı.
SAĞLIK Bilim Kurulu üyesi İlhami Çelik açıkladı çocuklar süper taşıyıcı olabilir SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, koronavirüs konusunda çocukların süper taşıyıcı olabileceğini belirterek, "Normalde koronavirüste 1 kişi 2,6 kişiye bulaştırırken, çocukların 5-10 gibi çok daha fazla kişiye...
EKONOMİ Merkez Bankası karar verdi! Kredi kartı faizleri indirildi Merkez Bankası, önemli değişikliğe imza attı. Kredi kartlarındaki azami faiz oranlarında indirime gitti. İşte yeni oranlar...
DÜNYA Almanya'da ordu sokağa iniyor! Koronavirüsle mücadeleye destek verecekler Alman ordusu (Bundeswehr) yeni tip koronavirüs salgını ile mücadelede bölgesel yönetimlere destek olmak amacıyla 15 bin asker görevlendirecek. 15 bin askerin sokağa çıkma sınırlaması nedeniyle yetki alanını aşmayarak kontrol yapmayacağı...
POLİTİKA Hatay'da koronayla Alevi nüfusunu azaltacaklar paylaşımına yasal işlem HATAY Valiliği, sosyal medyada bazı hesaplardan 'Alevilerin nüfusunu azaltmak için gizli örgütler koronavirüslü kişileri devletin izniyle Hatay'ın ilçelerine göndermeye başladı' şeklindeki paylaşımların asılsız, provokatif ve ayrımcı olduğunu, bu...
EKONOMİ BDDK'dan taşıt ve tüketici kredileri için karar BDDK, tarafından "Taşıt ve tüketici kredilerinde anapara, faiz ve taksit ödemelerinin erteleme taleplerinde orijinal vade sınırlayıcı olmayacak." denildi.
DÜNYA ABD'de koronavirüs testi pozitif çıkan Kongre üyesi sayısı 5'e yükseldi ABD Temsilciler Meclisi üyesi Pennsylvania temsilcisi Cumhuriyetçi Mike Kelly, koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını açıkladı. Böylece ülkede koronavirüs bulaşan Kongre üyesi sayısı 5'e çıktı.
SAĞLIK Koronavirüs Türkiye'ye nasıl yayıldı? İşte adım adım Covid-19 rotası Dünyanın dört bir yanına hızla yayılan koronavirüs salgını, Türkiye'yi de tehdit ediyor. Mobil dolaşım verisine göre koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü ülkelerden İstanbul ve Van'a çok sayıda yolcu giriş yapmış.
POLİTİKA Şehirler arası yolculuk kısıtlamasının detayları belli oldu! Erdoğan açıklamıştı İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında yayımladığı genelgeye göre şehirler arası otobüs seferleri saat 17.00 itibarıyla valiliklerin izniyle yapılabilecek.
SAĞLIK Sağlık Bakanı, genç sağlıkçı Dilek Tahtalı'nın ölüm nedenini detaylarıyla anlattı Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ölümüyle herkesi üzen 33 yaşındaki sağlık çalışanı Dilek Tahtalı'nın ölümüne ilişkin çarpıcı açıklamalarda...