BIST 1.483
DOLAR 7,17
EURO 8,73
ALTIN 415,60
HABER /  GÜNCEL

Büyükelçi suikastında ilk kez ortaya çıktı! Yurtdışından...

Karlov suikastında talimatın yurtdışından geldiğini gösteren tetikçi Mert Altıntaş’ın silinen e-mail yazışmaları özel bir ekip tarafından geri getirildi.

Abone ol

Rus Büyükelçi Andrey Karlov suikastında katil Mevlüt Mert Altıntaş’ın talimatı e-mail’le yurtdışından aldığını ilk kez ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından FETÖ ile ilgili soruşturmalar için oluşturulan özel ekip suikastın kilidini çözdü.

İNTERNETTE İZ BIRAKMAMAK İÇİN...

İnternette iz bırakmamak için sık sık VPN kullanan, hedef saptırmak için bazı cemaat ve gruplarla 3 ay boyunca ilişki kurmaya çalıştığı tespit edilen katilin, suikasttan önce bilgisayarında ve maillerinde bağlantılarını karartmak için temizlik yaptığı tespit edildi.

SUİKAST EMRİ YURTDIŞINDAN

Emniyet’te 15 temmuz soruşturmaları için oluşturulan siber ekip katilin cep telefonu ve bilgisayarını didik dedik etti.Silinen e-mail yazışmalarının büyük bölümünü geri getirdi.Yapılan incelemede Karlov suikastının yurtdışından e-maille geldiğini ortaya koyan kanıtlara ulaşıldı. Soruşturmada elde edilen bulgular ve HTS dökümü incelemesinde suikast talimatının Türkiye içinden aldığını gösteren bir ize rastlanmamıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Beklenen zam KHK ile geliyor! Tam 2 bin 700 lira
El Bab'da son durum! Kritik gelişmeler yaşanıyor
Sünnet düğününü basıp katliam yaptılar
Kurtulmuş'tan referandum açıklaması! Net bir oran...
İngiltere Başbakanı’nın Türkiye ziyareti İngiliz basınında!
Küçük mülteci kız Erdoğan'a öyle bir mektup yazdı ki...
Trump'a çok büyük şok! Mahkeme son sözü söyledi
Beyoğlu'nda korkunç gece! Silahlar konuştu
AK Parti'nin referandum şifresi çözüldü! İşte 3K'nın sırrı
Kışın üşümeyi önleyen besinler mutlaka tüketin
Yorumlar 1 yorum