BIST 1.345
DOLAR 8,31
EURO 9,99
ALTIN 476,93
HABER /  DÜNYA

Trump'a çok büyük şok! Mahkeme son sözü söyledi

New York federal mahkemesi, 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarının ABD'ye girişini yasaklayan başkanlık kararnamesini geçici süreyle askıya aldı. Gözaltına alınanların sınır dışı edilmemesi kararını verdi.

Abone ol

 ABD'de bir federal mahkeme 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayan başkanlık kararnamesini geçici süreyle askıya alarak, havalimanlarında gözaltına alınanların sınır dışı edilmemesine karar verdi.

New York federal mahkemesinde görülen duruşmada, Federal Hakim Ann Donnelly, sınır dışı kararının "onarılmaz bir zarara" neden olabileceği gerekçesiyle ABD'ye girişlerine sınırlama getirilen ülkelerin vatandaşlarının geçici olarak ABD'de kalması yönünde karar aldı.

HAVALİMANINDA 2 VATANDAŞ GÖZALTINA ALINMIŞTI

ABD Başkanı Donald Trump'ın imzaladığı Suriyeli mültecilerin ABD'ye gelişini askıya alan ve Irak, İran, Suriye, Sudan, Libya, Somali ve Yemen vatandaşlarının ülkeye girişini yasaklayan kararnamenin cuma günü yürürlüğe girmesinin ardından New York'ta John F. Kennedy Havalimanı'nda iki Irak vatandaşı göz altına alınmıştı.

DAVA AÇILMIŞTI

Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğinden avukatlar gözaltına alınan Irak vatandaşlarının serbest bırakılması ve Trump'ın mültecilerin ve bazı Müslüman ülkelerin vatandaşlarının ülkeye girişini engelleyen kararın durdurulması için dava açmıştı.

Rusya'dan son dakika açıklaması Putin ile Trump anlaştı!

ÖNCEKİ HABERLER
Beyoğlu'nda korkunç gece! Silahlar konuştu
AK Parti'nin referandum şifresi çözüldü! İşte 3K'nın sırrı
Hamilelikte karın ne zaman büyür?
Lüks otomobiller gümrüğe takıldı
7 yaşındaki Yasin'den 300 gündür haber yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir ilk daha!
Cep telefonu kan tahlili yapabilecek
Beynin şekli kişilik farklarını belirliyor
Erdoğan'dan şehit ailesine başsağlığı telgrafı
Müzik dinlerken bunu yapın kotanız bitmesin
Yorumlar 1 yorum