BIST 1.431
DOLAR 8,61
EURO 10,35
ALTIN 504,19
HABER /  GÜNCEL

Büyük gün bugün

Milli Piyango İdaresi’ne ait şans oyunlarının özelleştirme ihalesi bugün yapılacak. <br/>Milli Piyango İdaresi’ne ait şans oyunl...

Abone ol

Milli Piyango İdaresi’ne ait şans oyunlarının özelleştirme ihalesi bugün yapılacak.
Milli Piyango İdaresi’ne ait şans oyunlarının lisans verilerek özelleştirilmesine ilişkin ihale bugün saat 16.00’da gerçekleştirilecek. Milli Piyango İdaresine ait olan şans oyunları lisansının 10 yıl süre ile topluca verilmesi suretiyle özelleştirilmesi ihalesine, Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu, ERG-Ahlatcı Ortak Girişim Grubu, Turkish Lottery Holding B.V’nin teklif verdi. İhale sonucu lisans hakkını alan, 10 yıl olan lisans süresince her takvim yılı için elde ettiği hasılattan yüzde 25, diğer gelirlerin brüt tutarı üzerinden de yüzde 28 pay alacak. Lisans sahibinin, lisansa konu faaliyetleri gerçekleştirmek için yapacağı her türlü işletme, yatırım ve finansman giderleri ile dağıtım kanallarına ödeyeceği satış komisyonu, ikramiye ödeme primleri ve benzerleri bu orana dahil olacak.
Milli Piyango İdaresinin sahip olduğu yazılım, donanım ve oyun terminalleri gibi hiçbir varlık, lisansın ve özelleştirmenin konusu olmayacak.
Lisans sahibi, Milli Piyango İdaresi tarafından pazara sunulmuş mevcut oyunları oynatmaya ve söz konusu oyunlara ait logoları ve isimleri kullanmaya devam edebileceği gibi pazara yeni oyunlar da sunabilecek. Milli Piyango’nun şans oyunu satış gelirleri 2012’de 2 milyar 215 milyon lira olmuştu.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
İşte Başbakan’ın masasındaki son seçim anketi !
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Müdür, saat kaç diye sordu işten atıldı!
Reformlar Türkiye’nin zeminini düzeltti
Günün önemli gelişmeleri (1)
Yeğeni birinci oldu, tören iptal edildi!
Hisarcıkloğlu’dan Gül’e teşekkür
Kadın cinayetleri bitmek bilmiyor
Her şey polise çekilen mesajla başladı
Kuzey Irak'a borç verdik
Yorumlar