HABER /  AK PARTİ

Burhan Kuzu: Aday olamadığın için kırgınım

AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu, Meclis Başkanlığı için 3 kez aday olmaya niyetlendiğini; ancak parti içinde yeni bir tartışma olmaması nedeniyle adaylıktan vazgeçtiğini söyledi. Kuzu, adaylık nedeniyle kırgın olduğunu ifade etti.

Habertürk TV'de soruları yanıtlayan AK Partili Burhan Kuzu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kuzu, AK Parti'den Meclis Başkanlığına aday gösterilmediği için kırgın olduğunu söyledi.AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Habertürk'teki Kübra Par ile Açık ve Net' programında soruları yanıtladı.

Dikkat çekici açıklamalarda bulunan Kuzu, AK Parti'den Meclis Başkanlığına aday gösterilmediği için kırgın olduğunu söyledi. Kuzu'nun açıklaması şöyle:

"Bakanlıkla alakalı benim hiçbir talebim olmadı. Başbakanlar kendi bakanlarını kendisi belirler. Onu ben bilemem. Ama Meclis Başkanlığı seçimle gelen bir yer. Dolayısıyla ben aday olmayı her zaman arzu ettim. Tabi partimin içerisinde yeni bir çatışma, bölünme olmasın diye de 3 kez niyetlendiğim adaylıktan 3 kez vazgeçtim.

Ben her zaman söylüyorum. Aday olsam farklı olur. Başkanlık anlamında değil kazanma anlamında söylüyorum. Benim aday olma durumumda sadece AK Parti'ye değil Meclis'e güveniyorum. (CHP de oy verir miydi? sorusuna) Hepsi oy verirdi bana.

Benim milletvekili arkadaşlarım tamamen gönülleri benimle birlikte olmuştu. Milletvekilleri ne yapsın, gidip partiyle kavga mı etsin?

"KIRGINLIK VAR KÜSKÜNLÜK DEĞİL"

('TBMM Başkanlığına aday gösterilmediğiniz için kırgın mısınız?' sorusuna) Kırgınlık biraz var, küskünlük değil ama. Biraz kırgınlık oluyor tabi ki. Sonuç olarak ben bu partinin kurucu üyesiyim. Ve partiye de ciddi hizmetlerim geçmiştir. Açık konuşurum, üzülmedim dersem elbette doğru olmaz. Ama ben bunu partime nifak meselesi yapmam.

ÖNCEKİ HABERLER
Felaket kapıda mı? O ülke ‘radyasyon hapı’ dağıtıyor!
Köprüden kaçak geçişe 93 bin 600 lira ceza
Düzce'de hastanede büyük panik
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü
"Rastgele birisini öldürüp cezaevine girmeye karar verdim"
Payitaht Abdülhamid 90. bölüm fragmanı
Yorumlar 34 yorum