YAZARLAR

Bundan sonra ne olur?

Bugüne kadar ekranlarda boy gösteren uluslararası siyaset uzmanları ve emekli generaller ısrar ve inatla bir sayıya dikkat çekiyordu.

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Bugüne kadar ekranlarda boy gösteren uluslararası siyasetuzmanları ve emekli generaller ısrar ve inatla bir sayıya dikkatçekiyordu. 

"Türkiye şimdilik rahat rahat operasyon yapıyor olabilir.Ama yarın ölü YPG'li sayısı 3 bini bulduğunda Rusya, Beşar Esad veABD devreye girecektir" diyordu hepsi…

Peki hemen akabinde ne diyordu bu uzmanlar?

"Türkiye mutlaka ama mutlaka Beşar Esad ile masayaoturmalı. Yoksa bu işin sonu çok kötü olur. Türkiye Beşar Esadile görüşmeden Afrin'de başarılı olamaz. Beşar Esad yarın hareketegeçtiğinde yüzlerce askerkaybederiz" diyordu...

Beşar Esad dedikleri katil, ölü sayısı henüz bin 500 civarındaykenharekete geçmeye niyetlendi bir ara hatırlarsanız. 

Rejim güçleri zafer işaretleri yaparak Afrin'in 10 kilometreyakınına kadar sokulunca, Türkiye sınırından atılan 3 top güllesi10 metre yakınlarına düştü. 

Peş peşe ve hilal şeklinde...

Düşer düşmez zafer işareti yapanlar tırım tırım kaçmaya başladı.Afrin'e gizliden gizliye gidiyorlar mı bilemiyorum ama bildiğim şuki artık öyle göstere göstere gidemiyorlar.

Çünkü yemiyor!

Bu arada ölü sayısı bizim uzmanların dediği 3 bin sınırına dayandı.Eli kulağındadır, bugün yarın o sınır da aşılacak. Peki sizortada Beşar Esad, Rusya, ABD falan görüyor musunuz?

Neredeyse Zeki Müren’i göreceğiz ama adı geçenlerden bir tanesinidahi göremiyoruz.

Neden?

Nedeni belli…

Türkiye uluslararası anlaşmalardan doğan hakkını kullanıyor. Sınırötesinde konuşlanan ve kendisine saldıran terör örgütüne operasyonyapıyor.

Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği falan arada bir kafayı çıkarıp,“Türkiye Afrin’den çekilsin” dedikleri oluyorolmasına ama kim takar?

Yıllardır Filistin’i karış karış işgal eden İsrail’e“Vazgeç” dediler de ne oldu? Arakan’da soykırımyapan Myanmar hükümetine, “Yapma” dediler de neoldu? Rusya’ya “İşgal ettiğin Kırım’ı terket”dediler de ne oldu?

Türkiye de takmıyor haliyle…

Takmadığı gibi operasyonu her geçen gün biraz daha genişletipgeliştiriyor. Raco düştü, Cinderesi düştü, düşecek. Bugün yarınAfrin’in şehir merkezine girilecek.

Başından beri söylüyorum.

Türkiye Münbiç denilen bölgeye de aynı rahatlıkla girecek vebirileri tıpkı bugün olduğu gibi mal mal bakmakla yetinecek. Köşeyesıkışan Amerika o bölgeden kuyruğunu kıstırmış şekildeayrılacak.

Fırat’ın batısındaki bu temizlikten sonra sıra Fırat’ın doğusunagelecek ve Allah’ın izniyle oralar da terör unsurlarındantemizlenecek.

İçiniz rahat olsun!

Eğer Mikronezya gibi süper güçlü bir ülke desteğe gelmezse(Buraya parantez içinde bir gülücük işaretikoyalım) Amerika bu noktadan sonra Türkiye’ye yönelik tekhamle yapamaz ama başka bir oyun çevirebilir.

Bir okurumun da dikkat çektiği üzere; Rıza Zarrab, Kıbrıs, Adalar,Ermeni Soykırımı gibi meseleleri gündeme getirebilir, Kudüssorununu kaşıyabilir.

Türkiye’nin düşmesinden yana umudunu kestiği için Mısır, İsrail,Suud ve bir iki Avrupa Birliği ülkesini yanına alarak İran’asaldırabilir.

Direk savaş olmasa bile bir iç savaş çıkartabilir, İran’danTürkiye’ye yönelik büyük göç dalgası başlatabilir. Böylece eldekalan YPG’li teröristleri de bu iç karışıklıkta kullanıp Türkiye’yesokmaya çalışabilir.

Bize düşen bu süre zarfında gerekli tüm hazırlıkları yapmak. Ve enönemlisi tuzakları bozan ülke pozisyonundan çıkıp, oyun kuran ülkepozisyonuna girmek.

Bunu da ancak birlik ve beraberlik içinde olursak başarabiliriz.İçimizde bu kadar hain varken, inşallah bunu başarabiliriz!

SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN:

Twitter:       twitter.com/slymnoz
Facebook: facebook.com/suleymanozisik
İnstagram: instagram.com/suleymanozi

Yorumlar39 yorum