YAZARLAR

Bu madde iç savaş çıkarır!

Son KHK ile çıkarılan bu madde Türkiye'nin başına tamiri, telafisi mümkün olmayan belalar açar, yapmayın!

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Takvim yaprakları, 15 Temmuz darbe girişiminden bir, bir buçukay öncesini gösteriyor. Birileri, terör örgütü Daiş'in baştaİstanbul ve Ankara olmak üzere büyük kentlere saldırı hazırlığındaolduğunu köpürte köpürte anlatıyor. 

Bazı gazeteler, Avrupa'da yaşanan bombalama ve saldırıhaberlerini emsal göstererek "İstihbarat alındı, saldıracaklar"manşetleri atıyor, topluma muazzam bir korku pompalıyor.

Darbe girişiminden bir hafta önce...

"Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu"ndadeğişikliğe gidiliyor. Değiştirilen yasanın 2. maddesi, teröreylemlerine karşı askere sokağa çıkma imkanı veriyor. Öyle bir yasaki polisi bile askerin emrine veriyor.

Darbe girişiminden sadece iki gün önce...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne getirilen yasa 13 Temmuz günüimzalanıyor, bir gün sonra da resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğegiriyor. Yürürlüğe girer girmez, darbe girişimi yaşanıyor, askersokağa iniyor.

O geceyi hatırlayın!

Askerin sokağa çıktığı bilgisi geldiğinde herkes, "Herhaldebahsi edilen Daiş saldırısından dolayı asker sokağa çıktı"diye yorum yapmış ve bir süre olanı biteni izlemekleyetinmişti.

Bu can sıkıcı hatırlatmayı şundan dolayı yaptım.

Öyle bir dönemden geçiyoruz ki terör örgütleri ile onlarınarkalarındaki baronlar bize kendi elimizle darbe yaptırıyor vefarkında bile olamıyoruz. 

Önceki gün benzer bir durum daha yaşandı.

Olağanüstü Hal kapsamında 2 yeni Kanun Hükmünde Kararname dahayayınlandı. Bu kararnamelerde bilmem kaç kişinin ihraç, kaç kişiningöreve iade edildiği açıklandı falan, filan...

İşin orasını tartışmayı sonraya bırakalım.

Çünkü tartışmamız gereken daha acil ve daha önemli bir madde var okararnamelerde...

Bir madde ki herkes gibi beni de dehşete düşürdü. Buna göre,darbe ve terör ihtimali olan eylemlerde halkın sokağa inmesine hertürlü müdahelesine imkan veriliyor. 

Lafı hiç uzatmadan söyleyeceğim.

Bu maddeyi kim düşündü, Cumhurbaşkanı'nın önüne kim getirdi orasınıbilemiyorum. Bildiğim şu ki  bu maddenin, 15 Temmuzöncesinde bize yutturulan "Asker sokağa insin"maddesinden herhangi bir farkı yok.

Bu madde Türkiye'nin başına tamiri, telafisi mümkün olmayan belalaraçar. Hele hele ülkenin Doğu ve Güneydoğu'sunda PKK'nın çokuğraştığı ve bir türlü çıkaramadığı iç savaşın fitiliniateşler. 

Daha açık yazmam gerekirse...

Sınırımızın dibindeki YPG isimli terör örgütü, bundan iki haftaönce, 5 bin olan terörist sayısını 30 bine çıkarma kararı aldı.Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan eden Donald Trump da bu kararıimzaladı ve 2018 yılında yeni silah yardımları yapacağınıaçıkladı. 

Bu, şu demek:

Ülkenin Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yakın zamanda YPG ve PKK'nınyeni terör eylemleri olacak. 

6-8 Ekim'de gerçekleşen Kobani olaylarını hatırlayın. Tıpkı odönemde olduğu gibi PKK sempatizanlarının katliam yapmalarına zeminhazırlanacak. Uzun yıllar sonra huzura kavuşan bölge insanı,bu yeni terör eylemleri ile rahatsız edilecek, onların da sokağaçıkmalarına ve terör örgütüne karşı durmalarına imkanverilecek. 

Böylece, 30 yıldır başarılamayan bir iç savaş ortamıhazırlanacak. 

Olayların zaman içinde büyük metropollere taşındığı, bir yandaPKK sempatizanlarının, diğer yanda vatanseverlerin sokağa çıktığıbir ortam düşünün!

Bu durum bizi, hayal edemeyeceğimiz felaketlere sürükler. 

Mesele bununla da kalmaz.

"Vurdum, çünkü teröristti" diyenlerin sayısındapatlama yaşanır. Demokratik protesto hakkını kullanan grupların"terörist" diye saldırıya uğradığı dönemegirilir. 

Bu işin önü alınmaz, alınamaz.

Yapmayın Allah aşkına!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kanunlarında "Güvenliğive asayişi sağlama görevi, devletin ve devletin emrindeki kollukkuvvetlerinin tekelindedir” maddesi varken, bu işesivil vatandaşları ekleme düşüncesinden bir an evvel vazgeçinlütfen!

Kaldı ki...

Vatanını canından aziz bilenlerin sokağa çıkması, darbecilere veteröristlere karşı direnmesi bir maddeye bağlı olamaz.

Olmamalı...

Halkın tamamı 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana zaten"Gece bekçileri" gibi uyanık bir vaziyette vatannöbeti tutuyor. Eğer bir sıkıntı yaşanırsa, ülkenin liderininyapacağı bir çağrı yeter. 

"Halkımı sokaklara, meydanlara ve havaalanlarına davetediyorum" demesi yeter! O çağrının bir çığlık dalgasıylacevap bulacağına şek şüphe yok!

Hem de ölümüne, ölümüne...

KUDÜS'E YÜRÜYÜŞ

15 Temmuz şehitlerinden merhum Halil Kantarcı'nın eşi,maddi imkanı kısıtlı olanların, özellikle de öğrencilerinKudüs'e gidebilmesi için Burak Derneği ile birlikte harika birkampanya başlatmış. 

Buna göre, çeşitli nedenlerden dolayı Kudüs'e gidemeyenler,yapacağı yardımlarla Kudüs'e gitmek isteyen öğrencilere sponsoroluyor.

Büyük paralar yatırmanıza gerek yok, gönlünüzden ne koparsa...

"Kuruş kuruş birikeceğiz, adım adım yaklaşacağız, akın akıngeleceğiz. Yolculuğun en güzeline, Kudüs'e yürüyeceğiz!"sloganıyla yola çıkan harekete destek vermek isterseniz, hesapnumaraları aşağıda sizi bekliyor:

IBAN: TR81 0020 6000 0801 5603 8300 06
BANKA ADI: Türkiye Finans Katılım Bankası
MÜŞTERİ ADI: Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma veKültür

Yorumlar52 yorum