BIST 4.887
DOLAR 20,77
EURO 22,49
ALTIN 1.309,94
HABER /  GÜNCEL

Bu kuş Sübhaneke duası ve İstiklal Marşı'nı okuyor

Konya'da "Mavişcan" adlı muhabbet kuşu, Sübhaneke duası ve İstiklal Marşı'nı okuyor, çocuk şarkıları söylüyor.

Abone ol

 Konya'da "Mavişcan" adlı muhabbet kuşunun yetenekleri görenleri hayrete düşürüyor.

Kuşun sahibi Fatma Böcü (40), AA muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşinin 5 yıl önce 14 yaşındaki oğlu İsmail Can'a doğum günü hediyesi olarak verdiği muhabbet kuşunun adeta ailenin bir ferdi olduğunu söyledi.

EVDE NE DUYDUYSA TEKRAR EDİYOR

"Mavişcan" adını verdikleri kuşun kısa sürede konuşmaları takip edip tekrarlamaya başladığını belirten Böcü "İlk olarak 'elhamdülillah' demişti. Ben de yanında sürekli Sübhaneke duasını okudum. Önce birkaç kelimeyi çıkarttı, sonra duanın tamamını okumaya başladı. Ardından 'mini mini bir kuş' şarkısını öğrendi. Sonrasında da evde ne duyduysa tekrar etti" dedi.

MAKARNAYI ÇOK SEVİYOR

Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı kutlamaları dolayısıyla bu yıl oğluyla İstiklal Marşı üzerine çok çalıştıklarını, Mavişcan'ın da İstiklal Marşı okumaya başladığını ifade eden Fatma Böcü, "Kendi çocuğumdan farklı görmüyorum onu. Çünkü bizimle aynı evde yaşıyor, aynı havayı teneffüs ediyor. Onu da Allah yarattı. Herkesin de böyle görmesi lazım. O da zaten karşılığını en güzel şekilde veriyor. Makarnayı çok seviyor. Yemeği onsuz yemeyiz" diye konuştu.

Kendisini "Mavişcan'ın ağabeyi" olarak tanıtan İsmail Can Börü de dayısının doğum günü hediyesi olarak verdiği muhabbet kuşunun ailenin bir parçası olduğunu dile getirdi.