BIST 8.083
DOLAR 28,91
EURO 31,35
ALTIN 1.885,63
HABER /  GÜNCEL

Bu kurşun Türkiyeye ihanet

Hırant Dink'i vuranlar Türkiye'ye kurşun sıktı. İnternet Medyası Derneği menfur saldırıyı işte böyle kınadı:

Abone ol

Dink'i vuranlar Türkiye'ye ihanet etti Türkiye gibi İnternet Medyası da Ermeni asıllı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Hrant Dink'in katledilmesinden dolayı büyük bir üzüntü duymaktadır. Ermeni asıllı vatandaşlarımız kadar gazetecilik camiasına da sıkılan bu kurşun, Hrant Dink'in yaşamına son verirken, Türkiye'nin huzuruna, birlik ve bütünlüğüne kasteden düşmanlarımız için de fırsat yaratmıştır.

İnternet Medyası Derneği olarak, saldırıyı yapanları, azmettirenleri ve destekleyenleri kınıyor; yetkililerin en kısa sürede saldırganları ve onların arkasındaki karanlık güçleri bulacağına olan inancımızı dile getirmek istiyoruz. Kimsenin bu saldırıyı, Türkiye'ye dönük Ermeni palavraları ile ilişkilendirmeye hakkı yoktur. Hrant Dink, her zaman Türkiye için yaşamış Ermeni asıllı vatandaşlarımızdan biridir. En zor zamanlarda bile Türkiye'nin yanında olan bu değerli gazeteci meslektaşımız; her birimiz gibi fikir ve düşüncelerinden ötürü eleştirilebilir; ancak ona dönük saldırganlık kabul edilemez.

İnternet Medyası derneği olarak, tüm Türkiye için kenetlenmenin zamanı olduğunu ve ülkemiz üzerine oynanan karanlık oyunları bozmak için soğukkanlılığımızı korumak zorunda olduğumuzu anımsatmak isteriz. Hrant Dink'e sıkılan kurşunlar, aslında Türkiye Cumhuriyetine ve bu laik demokratik ülkenin tüm vatandaşlarına sıkılmıştır.

İnternet Medyası Derneği